GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Eğitim > Üniversiteler

Üniversiteler Üniversitelerdeki Sorunlarınız, Ödevleriniz, Tezleriniz ve benzeri konularda paylaşımda bulunabileceğiniz bölüm

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 12 Ağustos 2009, 14:48   #1
Webmaster
Administrator

Webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 101

Ruh Hali
olgun10

Rep Puanı: 247
Rep Derecesi : Webmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura about
Webmaster - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Burs veren Kurum ve Başvuruları 2009-2010

Burs veren Kurum ve Başvuruları 2009-2010

Bu yıl son kez yapılan ÖSS’de tercih telaşını atlatan yaklaşık 1.5 milyon öğrenci, eğitim masraflarını karşılamak amacıyla burs alabileceği adreslerin peşine düştü. Onlarca kurum, vakıf ve dernek de burs için kendilerine başvuracak öğrencileri bekliyor…

Üniversite tercihlerinden sonra şimdi de öğrencileri burs telaşı sardı. Kontenjanları artan üniversiteler 2009-2010 döneminde öğrenci kapmak için alternatiflerini sunmaya başladı. Özellikle vakıf üniversiteleri, uluslararası değişim, yaz okulları, çift diploma anlaşmalarının yanı sıra öğrencilere ders araç gereçleri ile dizüstü bilgisayar vererek eğitim ve sosyal alanlardaki avantajlarını internet sitelerinden duyurmaya başladı.

BURS VEREN DİĞER KURULUŞLARl
Türk Eğitim Vakfı
Önder Bursları
Birlik Vakfı
İlim Yayma Cemiyeti
Türkiye Diyanet Vakfı
Vehbi Koç Vakfı
Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı
Anadolu Eğitim ve Bilim Vakfı
Asım Kocabıyık Vakfı
Aydın Ticaret Odası
Eğitimciler Birliği Vakfı
Eskişehir Sanayi Odası Eskişehir
Global Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Hacı Ömer Sabancı Vakfı
İlim ve Piyasa Araştırmaları Vakfı
İstanbul Eğitim Vakfı
İstanbul Ticaret Borsası Vakfı
İş Dünyası Vakfı
Milli Eğitim Vakfı
Milli Eğitim Bakanlığı Ormancılık ve Tabiatı Koruma Vakıf
Sağlık ve Eğitim Vakfı
Sema Yazar Gençlik Vakfı
TÜBİTAK
Türk Dil Kurumu
Teknik Eğitim Vakfı
Türk Petrol Vakfı

etiketler : Aydın Ticaret Odası bursu 2009-2010, Burs veren kurumlar listesi 2009-2010, Eskişehir Sanayi Odası Eskişehir bursu 2009-2010, Hacı Ömer Sabancı Vakfı bursu 2009-2010, İlim Yayma Cemiyeti 2009 bursu, İstanbul Beldiye bursu başvuruları 2009 2010, İstanbul Ticaret Borsası Vakfı 2009 bursu, Milli Eğitim Vakfı bursu 2009-2010, TÜBİTAK bursu 2009, Türk Eğitim Vakfı 2009 burs başvuru, Türk Petrol Vakfı bursu 2009, Türkiye Diyanet Vakfı bursu başvuru
Alt 12 Ağustos 2009, 18:19   #2
~ ŞiRiNE ~
Ala Geyik

~ ŞiRiNE ~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bulunduğu yer: dünyadan geyik merkezine dünyadan geyik merkezine :P
Rep Puanı: 14
Rep Derecesi : ~ ŞiRiNE ~ is on a distinguished road

şunu belirteyim uzerinizde ev araba vs. mulk varsa olmuo hatta herhangi bir sağlık guvencenizde olmamalı (ssk vb.)

tabi bu kurumlarda geçerli midir bilemiorum
Alt 26 Ağustos 2009, 07:20   #3
elt
Acemi Geyik

elt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 0
Rep Derecesi : elt is an unknown quantity at this point
Standart slmm

mrb...ben yeni üye oldum...çankkale 18 mart ünv ingilizce öğretmenliği(örgün) bölümüne 5.likle yerleştim...kyk nn yurtve burs başvurularnda bulundum...meb bursunu tam çözemedimm..bem ilk 5 terch öğretmnlıikti ve 2.tercihime yerleştm..ve öss de başarı sıram1865 dii..meb bursundan faydalanabilirmiyim acaba????? ya da hngi burslardan faydalanabilirmmm) yardım ederseniz sevinirm şimdiden çok teşekkürler
elt isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 26 Ağustos 2009, 09:41   #4
ezel_i
Geyik

ezel_i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 1
Rep Puanı: 0
Rep Derecesi : ezel_i is an unknown quantity at this point

günaydın elt.Sanırım örgün öğretimde ilk 5 tercihinden birine yerleşenlere bazı avantajlar saglanıyordu fakat suan tam olarak hatırlayamıyorum,bu konuda sana tam yardımcı olamıcam ama eger Çanakkale ile ilgili sormak istediğin herhangi birşey varsa cevaplayabilirim.Bir de sana tavsiyem devlet yurdunu pek düşünme çok fazla zorluk çekersin,Çanakkale'nin devlet yurdu pek iyi değildir ama tabiki sen bilirsin.Yalniz devlet yurdunun sanırım Barbaros adında yeni bi bloğu acılmıs odalar 4 kişilik,banyo ve lavobası içinde oluyormus.Yani birçok özel yurttan daha iyi şartlarda olursun eger oraya yerleşebılırsen...(genelde torpıllılerı alıyorlar)
Etiketler: , , , ,

Bookmarks

Seçenekler
Stil