GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Eğitim > Üniversiteler

Üniversiteler Üniversitelerdeki Sorunlarınız, Ödevleriniz, Tezleriniz ve benzeri konularda paylaşımda bulunabileceğiniz bölüm

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 2 Temmuz 2009, 16:27   #1
gizz87
Administrator

gizz87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 282
Rep Derecesi : gizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the rough
Standart Yurt ve burs başvuruları başladı

Yurt ve burs başvuruları başladı

Yurt ve burs başvuruları başladı
Halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf öğrencileri; yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvurularını bugünden başlayarak 2 Ağustos'a kadar yapabilecekler.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan (YURTKUR) yapılan yazılı açıklamada, 2009-2010 öğretim yılında kurumun yurtlarında barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyen öğrenciler için başvuru tarihlerinin belirlendiği belirtildi.
Buna göre, halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf öğrencileri (ön lisans, lisans ve yüksek lisans) başvurularını 1 Temmuz-2 Ağustos 2009 tarihleri arasında yapacak.

Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programına girecek öğrencilerin başvuruları ise 23 Eylül-4 Ekim 2009 tarihleri arasında YURTKUR'un KYK adresli internet sayfasından yapılacak.

Kurum yurtlarında barınmakta iken yükseköğretim kurumunu süresi içerisinde bitirememiş artık yıl öğrencilerinin yurt başvuruları, 14-25 Eylül 2009 tarihleri arasında 2008-2009 öğretim yılında barındıkları yurt müdürlüklerine yapılacak.

Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları ise 31 Ağustos-11 Eylül 2009 tarihleri arasında alınacak. Yurtlar, 23 Eylül 2009'da hizmete açılacak.

Yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları 14 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında yapılacak, bundan sonra ki her pazartesi günü ilan edilecek yedek listedeki öğrencilere 5'er gün kayıt süresi tanınacak.

İlk defa bir yükseköğretim kurumuna girecek olan öğrencilerin müracaat tarihi ÖSYM'nin yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra açıklanacak.

Kendi savaşınızı açmalısınız, kendi düşüncelerinizin uğruna..
Düşünceleriniz yenilse bile, dürüstlüğünüz zafer çığlıkları atmalıdır bunun için..
gizz87 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 19 Temmuz 2009, 16:54   #2
Rüya Caliskan
Acemi Geyik

Rüya Caliskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 0
Rep Derecesi : Rüya Caliskan is an unknown quantity at this point

Arkadaslar - ben bir yurtdisi semesteri yapmak istiyorum - bunu Türkiyede yapmak istesem - nasil gerceklestirebilirim???
Rüya Caliskan isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Etiketler: , , ,

Bookmarks

Seçenekler
Stil