GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Genel > Takıl Kafana Göre

Takıl Kafana Göre Minareyi çalan kılıfını hazırlar derler. Siz konunuza kılıf bulamadınız mı ?? O zaman buyrun TKG 'ye :P

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 25 Şubat 2009, 22:32   #1
gizz87
Administrator

gizz87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 282
Rep Derecesi : gizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the rough
Standart Siz bu sebeplerden eşini boşar mıydınız?

Siz bu sebeplerden eşini boşar mıydınız?

Siz bu sebeplerden eşini boşar mıydınız?
İşte yatak ıslatmaktan cinsel doyuma, yemeğe idrar atmaktan tırnak kesmeye kadar en ilginç boşanma nedenleri...

Boşanma konusunda aile mahkemelerince verilen ilginç kararlar, avukat Mehmet Şerif Sağıroğlu tarafından ‘Neden Boşandılar?’ adlı kitapta bir araya getirildi. Gerekçeler arasında kocanın yatağını ıslatmasından yemeğe tırnak atmaya kadar biri dizi garip davranışlar dikkat çekiyor...

Avukat Mehmet Şerif Sağıroğlu, yıllardır boşanma davalarıyla uğraştığını ve bu davaların Türkiye'deki toplum yaşantısının fotoğrafını sunması nedeniyle böyle bir kitap hazırlamak istediğini anlattı. ''Boşanma'' konusunda yargıtay üyeleri, avukatlar, hakimler ve üniversite hocaları tarafından yazılan çok sayıda nitelikli eserin bulunabileceğini ifade eden Sağıroğlu, bu eserlerin, hukuki bir dil kullanıldığı için vatandaşlar tarafından anlaşılması zor kitaplar olduğunu söyledi.

Sağıroğlu, ''Türkiye'deki mahkemelerde en çok boşanma davalarının görüldüğü gerçeğini gözardı etmemek gerekiyor'' dedi. Kitabın ''Türkiye'de mahkemelere yansıyan gerçek boşanma nedenleri'' başlıklı bölümünde, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ve Hukuk Genel Daireleri'nce boşanma davalarına ilişkin 1964 ile 2008 yılları arasında verilen değişik kararlar yer aldı.

KOCAM YATAĞINI ISLATIYOR HAKİM BEY!

Boşanma davalarındaki karar gerekçelerinde yer alan bazı ifadeler de kitapta şöyle sıralandı:

Kadının kocasının cebinden habersiz para alması güven duygusunu sarsıcı ve ahlak kurallarına ters düşen bir eylemdir.

Kocanın geceleri yatağını ıslattığı, rahatsızlığın sürekli olduğunun tıbbi raporla sabit olduğu anlaşıldığından, kadının bu duruma katlanması beklenemez.

Kadının iki taraflı ve doğuştan kalça çıkığı cinsel birleşmeyi zorlaştırdığına göre evlilik çekilmez haldedir.

Kocanın evlilik görevlerini yerine getirmediği, karısını 'Seni boşadım, boşsun' diyerek evden kovduğu anlaşılmaktadır.

Kocanın karısını devamlı olarak silahla tehdit ettiği, dövdüğü, halıya sarıp üzerine oturduğu anlaşılmaktadır.

Kadının alışılagelmiş temizlik kurallarına uymadığı, adeta saçından yağ damladığı ve koktuğu anlaşılmaktadır.

Kadının televizyona çıkarak aile sırlarını açıkladığı anlaşılmaktadır.

GELİRİ AZ KUMAR OYNUYOR

Kitapta yer alan başka bir araştırmaya göre, 2005 yılında açılan hukuk davalarında boşanma davalarının da içinde olduğu ''hasımlı davaların'' toplam 1 milyon 21 bin 166 adet olduğu vurgulandı. Bunların içinde 156 bin 577 sayısına ulaşan boşanma davalarının önemli bir yer tuttuğu belirtildi.

2006'da ''Aile Yapısı Araştırması'' da eşler arasında soruna neden olan konular ''ev ve çocuk sorumluluğu'', ''gelirin yeterli olmaması'', ''harcamalar'', ''kıskançlık'', ''sigara alışkanlığı'', ''giyim tarzı'', ''iş sorunlarını eve taşıma'', ''görüşülen kişiler'', ''eşlerin aileleriyle ilişkileri'', ''alkol alışkanlığı'', ''dini görüş farklılığı'' ve ''kumar alışkanlığı'' olarak sıralandı.

MAHKEMEYE GETİRİLEN DAVALARIN BİR KAÇIKADININ IRZINA GEÇMEK

Kadının ırzına geçilmiş olması, kocası açısından ortak hayatı çekilmez hale getiren bir olaydır. Türk toplumu, karısı böyle bir duruma düşen kocadan karısını şefkatle bağrına basmasını beklemez. Bu şartlar altında kocayı müşterek hayatı devam ettirmeye zorlamak haksızlık olur. Bu halde boşanmaya karar verilmesi gerekir. (Yargıtay 2. Hukuk Dairesi/ 1 Mart 1976)

İLAÇLA GÜÇ KORUMAK

Evlilik hayatında kadın ve erkeğin birbirine her bakımdan zevkle yaklaşması ve bu suretle cinsel doyuma ulaşmaları asıldır. Erkek görünüşlü ve ömür boyu ilaç gücüyle dişiliğini korumaya çaba sarf eden bir kadınla erkeğin yaşamaya zorlanması mümkün değildir. (Yargıtay 2. Hukuk Dairesi/ 14 Mayıs 1981)

CİNSEL DOYUMSUZLUK

Hangi nedenle olursa olsun cinsel uyum ve doyumun sağlanmaması evlilik birliğini temelinden sarsar. Olayımızda kocanın cinsel organı normal yapıda olmasına rağmen psikolojik nedenlerle olsa dahi 8 aylık evlilik süresinde eşinin kızlığını bozamamış olması, evlilik birliğini temelinden sarsar. (Yargıtay 2. Hukuk Dairesi / 25 Ocak 1990)

YEMEĞİN İÇİNE İDRAR ATMAK

Davacı kocanın davalı kadını evden kovduğu, davacı kadının ise kocasının kendisini daha çok sevmesini temin amacıyla onun yemeğine tırnak, idrar ve kan kattığını beyan ettiğinin anlaşılmasına göre davacı kadın daha ziyade kusurludur. (Yargıtay 2. Hukuk Dairesi/26 Şubat 2002)''

Kendi savaşınızı açmalısınız, kendi düşüncelerinizin uğruna..
Düşünceleriniz yenilse bile, dürüstlüğünüz zafer çığlıkları atmalıdır bunun için..
gizz87 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 25 Şubat 2009, 22:38   #2
REİSS
LayLayLom ve TKG Mod'u
" C¤ Türkiye C¤ "

REİSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 12
Rep Puanı: 149
Rep Derecesi : REİSS will become famous soon enoughREİSS will become famous soon enough
REİSS - MSN üzeri Mesaj gönder REİSS isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

halıya kadını sarıp üzerine oturmak süper tuttum ben bu taktiği
Alt 25 Şubat 2009, 23:34   #3
RosEn
Mus Geyiği

RosEn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 45
Rep Derecesi : RosEn is on a distinguished road

GELİRİ AZ KUMAR OYNUYOR

Allah akıl fikir versin
senin her gidişinde sürgün oluyorum ben
en kötüsü aslında gitmeden sürgün olmak
içimi acıtıyor böyle öksüz yaşamak
HANİ GİTMESEK DİYORUM...

RosEn isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 25 Şubat 2009, 23:36   #4
Suicide
"Administrator"
"Kill Them All"

Suicide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 619
Rep Derecesi : Suicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to all

sonuncu midemi kaldırı o ne be öğk

Allah akıl fikir dağıtırken şemsiye açan arkadaşlardan bunlar galiba
Alt 26 Şubat 2009, 00:00   #5
b@h@r
Geyik

b@h@r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 0
Rep Derecesi : b@h@r is an unknown quantity at this point

Alıntı:
RosEn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
GELİRİ AZ KUMAR OYNUYOR

Allah akıl fikir versin
aminnn ....
b@h@r isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 26 Şubat 2009, 19:15   #6
_kopuk_
Ala Geyik

_kopuk_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 7
Rep Derecesi : _kopuk_ is an unknown quantity at this point

töbe töbee
Alt 26 Şubat 2009, 19:28   #7
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about

Sevgili genç arkadaşlar...

Arkadaşlarınızla chatleşirken parmaklarınız yorulmuyor da, böylesine önemli bir konu da yorum yazarken mi yoruluyor...

Şayet dikkat ederseniz, boşanma nedenlerinin %90 nı genellikle cinsel konularda ki anlaşmazlık...Üstelikte, bu konu mahkemelere pek yansımaz...

Aranızda evli olanlar çok az olmasına karşın, sonuçta sizler de evleneceksiniz...Bu tür konulara ilgi göstermeniz gerekmez mi ?

Kavga, her evlilikte olur...Ancak, kavganın nedeni cinsel sorunlar ise, sonucu hep boşanmayla biter..

Peki, her türlü zoluğu göğüsleyen ve en ağır kavgalardan bile barışarak ayrılan çiftler, konu cinselliğe gelince neden uyuşamazlar ve barışamazlar ?

Düşüncelerinizi yazma zahmetine katlanır mısınız ?

Teşekkür ederim...
Alt 26 Şubat 2009, 19:40   #8
RosEn
Mus Geyiği

RosEn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 45
Rep Derecesi : RosEn is on a distinguished road

evet haklısın aslında Nuri Abiciğim Cinselliğe geldiğinde kötü sonuçlanıyor ama evli olmadığım için neden bu kadar ağır geldiğini ve boşanmayla bittiği hakkında yorum yapamayacağım..

Ama yukarıda yazan sebepler sudan sebepler bence.. Yok çorabını salona bıraktı almadı. Millet kumar oynuyor diye boşanır geliri az kumar oynuyo diye boşanmış yazık yaa evliliği çürütmeye..
senin her gidişinde sürgün oluyorum ben
en kötüsü aslında gitmeden sürgün olmak
içimi acıtıyor böyle öksüz yaşamak
HANİ GİTMESEK DİYORUM...

RosEn isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 26 Şubat 2009, 19:59   #9
ToLgaRaP2007
Geyik Bölümü Mod'u
^^RapStaR**

ToLgaRaP2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 500
Rep Derecesi : ToLgaRaP2007 is a glorious beacon of lightToLgaRaP2007 is a glorious beacon of lightToLgaRaP2007 is a glorious beacon of lightToLgaRaP2007 is a glorious beacon of lightToLgaRaP2007 is a glorious beacon of lightToLgaRaP2007 is a glorious beacon of light

ya bazıları komık ya

Silah korkakta, yönetim akılsızda olursa işler bozulur.
ToLgaRaP2007 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 27 Şubat 2009, 12:04   #10
inSect
Geyik

inSect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 20
Rep Derecesi : inSect is on a distinguished road

Evliliği ayakta tutan 3 şey var ; sevgi,saygı ve cinsellik bu 3nden biri olmassa o evlilik biter zaten paylaşımdada bunlara yer verilmiş "ben herhalinle seviyorum seni" yok böyle bişey isteklerinin arzularının beklentilerinin birbirine eşit olması gerekli bunlar basit gibi görünen büyük problemler .. pyLaşım için teşekkürler ..
Etiketler: , , , ,

Bookmarks

Seçenekler
Stil