GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Genel > Siyaset

Siyaset Siyaset Sadece burada Serbest

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Stil
Alt 29 Temmuz 2010, 13:39   #1
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about
Standart EN'AM Suresi 125.Ayet....!!!

EN'AM Suresi 125.Ayet....!!!

EN'AM Suresi 125.Ayet....!!!
"Allah, iyiye ve güzele götürmek istediğinin göğsünü İslama açar. Saptırmak dilediğininde göğsünü öylesine daraltıp tıkar ki, o, göğe yükseliyormuş gibi olur. Allah, iman etmeyenler üzerine pisliği işte böyle atıverir."

EN'AM Suresi 125. Ayet...

Okurken kafama takıldı ve sitemizde ki dindar müslümanlara bir sorayım, akıl alayım dedim...

Buradan anladığıma göre, Allah, göğsünü İslama açmadıklarının iyiye ve güzele gitmesini istemiyor...

Dünyada 6,5 milyar insan yaşıyor..Bunun 5 milyara yakını İslam dininden değil...Ayrıca da, 1,5 milyar Budist var ki, bunların da dinlerle değil, Tanrıyla bile selamları yok..

Konuya böyle yaklaşınca insanın aklına ister istemez, acaba Allah'ın atölyesin de kalite kontrol ünitesi düzgün çalışmıyor mu diye bir soru takılıyor..

Üstelikte, tüm irade kendindeyken, kimimizi inançlı, kimimizi inançsız, kimimizi İslam, kimimizi de Budist yaptıktan sonra, besbelli ki cennete gidecek olanlar hayli azınlıktalar...Boşuna denmedi, cennette şarap ırmakları ve bal nehirleri olacak diye...Bal, erkeklik için çok önemli..Şarapta keyif için...Cennette de her erkeğe 72 tane göğsü yeni tomurcuklanmış huri verildiğine göre...gel keyfim gel...

Kimlere keyif var..İslamdan olanlara ve Allah'a ibadette kusur etmeyenlere..Yani, eğer Allah'ın emirlerinden dışarı çıkmazsan, küçük bir hediye..Kadınların durumu ne olacak ? Aman orayı karıştırmayalım, çok tehlikeli sulara girmiş oluruz...Zira, kimse ne olacağını bilmiyor...!!!

Ya geri kalan insanoğlu ne yapacak ? Onlar Allah'ın kulu değil mi ? Kulu ama onlar İslam dininden olmadıklarından, hepsinin canı cehenneme...

Yallah ceheneme...Yolları açık olsun...Benim gibiler için dert değil...Bizler zaten, cehennemi bu dünyada yaşadığımızdan alışkınız...

Konuyu biraz dağıttık ama aklımıza takıldı ve sorgulayalım dedik...

Siz ne dersiniz acaba....

Alt 29 Temmuz 2010, 15:29   #2
BasaBela
Geyik

BasaBela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 36
Rep Derecesi : BasaBela is on a distinguished road

Sayin Nuri Bey,
islamiyette en cok alti çizilen konu yaratanin ho$görüsü ve tüm tevbeleri affetmesidir. Bu durumda yukarda geçen ayet ilahi adalet gerçekten varmidir sorusunu dusundurdu bana.Tanrinin gözünde tüm yarattiklari esittir ilkesiyle yola cikarak afrikada açlikla, ortadoguda savas ve zulumle yasamak zorunda kalan insanlarin tanrinin katinda benden neleri eksik diye dusunmeden edemiyorum.
Bir coklarina bu soruyu yönelttigimde dunya imtihan yeridir, imtihan ediliyoruz diyerek gecistiriyorlar.O halde yine soruyorum, Tanri beni bolluk ve refah icinde imtihan ederken digerlerini neden agir yasam sartlariyla mucadele etmek zorunda birakiyor.
Bir cok ayette oldugu gibi yukardaki ornektete korkutma ve sindirme vardir. Uzerinde uzun uzun tartisilip sorgulanmasi gereken bir konudur.
Saygilar.

BasaBela isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Alt 29 Temmuz 2010, 17:41   #3
Jamjit
"Administrator"
Seek The Red

Jamjit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 515
Rep Derecesi : Jamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of light
Jamjit - MSN üzeri Mesaj gönder Jamjit isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

surenin adı da acaip geldi bana, sanki okuyan gayri müslimler enaaammm desin diye. Köylü etek tutuşması misali.

Protestanlık iyidir, ben olmadım ama öyledir yani. Arkadaşları orda diye bölüm değiştiren öğrenciler var biz de cennetten vazgeçeriz sonsuzluğun ve bolluğun içinde eski günleri yad edecek 3-5 kişi olmadıktan sonra napayım öyle cenneti.
Jamjit isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Alt 30 Temmuz 2010, 00:18   #4
NURİ BABA
"Baba Geyik"

Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about

Alıntı:
BasHaBeLa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin Nuri Bey,
islamiyette en cok alti çizilen konu yaratanin ho$görüsü ve tüm tevbeleri affetmesidir. Bu durumda yukarda geçen ayet ilahi adalet gerçekten varmidir sorusunu dusundurdu bana.Tanrinin gözünde tüm yarattiklari esittir ilkesiyle yola cikarak afrikada açlikla, ortadoguda savas ve zulumle yasamak zorunda kalan insanlarin tanrinin katinda benden neleri eksik diye dusunmeden edemiyorum.
Bir coklarina bu soruyu yönelttigimde dunya imtihan yeridir, imtihan ediliyoruz diyerek gecistiriyorlar.O halde yine soruyorum, Tanri beni bolluk ve refah icinde imtihan ederken digerlerini neden agir yasam sartlariyla mucadele etmek zorunda birakiyor.
Bir cok ayette oldugu gibi yukardaki ornektete korkutma ve sindirme vardir. Uzerinde uzun uzun tartisilip sorgulanmasi gereken bir konudur.
Saygilar.

Ah sevgili dost ah....

Öylesine damardan giriyorsun ve öylesine tahrik ediyorsun ki, ne çare susmak zorunda kalıyorum ama senin bu tür sorgulamalarını da özellikle özlediğimi ve beklediğimi bilmeni istiyorum...

Söyleyecek çok şey var ama ne yazık ki, senin gibi sorgulayanlar öylesine azınlıkta ki...Çok üzücü....

Örneğin ; Koç lar, Sabancı lar ve havuzlu villalarda oturan soysuz dinciler ve senin sözünü ettiğin açlıktan ölenler de hep imtihan ediliyor...

Ne yaman ve ne adaletsiz bir imtihandır böyle...!!!

Neyse susayım....!!! İçten sevgilerimle...
Alt 1 Ağustos 2010, 01:43   #5
By SerhaT
Banned

By SerhaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 0
Rep Derecesi : By SerhaT is an unknown quantity at this point

Allah akıl vermiş fikir vermiş.Neden olan birşeyi görmüyorsunuz.Allah Kur'an'da anlatıyor.Ha sizler inanmıyorsunuz.Bu dünyada yaşayın paşalar gibi.Elbet ölümü tadacaksınız ve elbet hesaba çekileceksiniz.O zamanda bunları der misiniz acaba?Sanmıyorum.O zaman Allah'a yalvaracaksınız.Ama çok geç olacak..Bizim için farketmez diyorsunuz.Dost olmadan neyleyim öyle cenneti diyorsunuz.Acıyorum sizlere..Sizler istediğiniz kadar bana dinci diyebilirsiniz.Beynin örümceklenmiş de diyebilirsiniz.Cahil de diyebilirsiniz.Bu mesajımdan sonra büyük ihtimalle ban yerim.Önceden de öyle olmadı mı?Dinimi savunduğum için ban yemedim mi?Demokrasi diyorsunuz ağzımızı açınca susturuyorsunuz.Ne diyeyim sizlere..
By SerhaT isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Alt 1 Ağustos 2010, 01:56   #6
Suicide
"Administrator"
"Kill Them All"

Suicide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 619
Rep Derecesi : Suicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to all

Alıntı:
By SerhaT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah akıl vermiş fikir vermiş.Neden olan birşeyi görmüyorsunuz.Allah Kur'an'da anlatıyor.Ha sizler inanmıyorsunuz.Bu dünyada yaşayın paşalar gibi.Elbet ölümü tadacaksınız ve elbet hesaba çekileceksiniz.O zamanda bunları der misiniz acaba?Sanmıyorum.O zaman Allah'a yalvaracaksınız.Ama çok geç olacak..Bizim için farketmez diyorsunuz.Dost olmadan neyleyim öyle cenneti diyorsunuz.Acıyorum sizlere..Sizler istediğiniz kadar bana dinci diyebilirsiniz.Beynin örümceklenmiş de diyebilirsiniz.Cahil de diyebilirsiniz.Bu mesajımdan sonra büyük ihtimalle ban yerim.Önceden de öyle olmadı mı?Dinimi savunduğum için ban yemedim mi?Demokrasi diyorsunuz ağzımızı açınca susturuyorsunuz.Ne diyeyim sizlere..

Sitenin siyasi görüşü belli. Siyasi bir site olmadığımız için her görüşü bünyemizde bulundurmak gibi bi zorunluluğumuz yok.

Yaşanan olaylardan ders çıkartmamak.

Yüzsüzlük.

Bkz. canlı örnek.
Alt 1 Ağustos 2010, 02:02   #7
By SerhaT
Banned

By SerhaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 0
Rep Derecesi : By SerhaT is an unknown quantity at this point

Tekrar banlayabilirsiniz o zaman.Nasıl olsa düşüncelerim size batacak.Doğru söylüyorum ya ondan.
By SerhaT isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Alt 1 Ağustos 2010, 02:03   #8
Suicide
"Administrator"
"Kill Them All"

Suicide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 619
Rep Derecesi : Suicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to all

Peki o zaman sen bu sitede yoktun ve hiç olmadın. Git 10. köye muhtar ol. Yüzsüz herif.
Alt 1 Ağustos 2010, 02:16   #9
NURİ BABA
"Baba Geyik"

Alıntı:
By SerhaT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yazdığın bu yorumda bence hiçbir terslik yok..Kendi inançlarını yazmışsın..Ancak, senden ricam, bizlere acıma...Sen Allah'ın cennetine gir, biz cehennemine..Burada da anlaşamadığımız bir konu yok...

Anlaşamadığımız tek konu var...Onu da işte dinci dediklerimiz anlamıyor veya akıl kapasiteleri yetmiyor...

Arkadaşlar, bizler kimsenin inancına dil uzatmıyoruz...Diğer bir deyişle, biz kimseye neden inanıyorsunuz diye sormuyoruz ve bunu sormanın da büyük hakaret ve densizlik olduğunu biliyoruz...

Ancak, sizden rica ediyoruz, lütfen kendi inançlarınızı bizlere dayatmayın...Bunları söylerken, benim Allah'tan söz ettiğimi sanmayın sakın..Ben sadece dinlerden sözediyorum...Allah'a inanç insanların özel mabetleridir...Ve bu konuyu sorgulamak, kişinin özel mabedine girmektir ki, bu kimsenin haddi değildir...Eğer bu tür bir hata yaparsam, beni lütfen uyarın...

Ancak ben, dinlerin Allah'tan geldiğine inanmadığımdan, tüm eleştirilerim dinlere yöneliktir...Nedeni de, her türlü çıkar ilişkileri ve usülsüzlük, bir yol bulunup Allah'a havale edilir...Bir bakarsın ki, Allah böyle dedi derler..

Veeee işte orada sorgulama biter...Oysa, tüm Evreni varettiğine inanılan Allah, dünyadaki insanların ne giyeceğine, ne yiyeceğine ve kimlerle yatacağına karışır mı ? Eğer sorgularsan, Allah'ı böyle basit konulara alet etmenin, Allah'a nasıl hakaret olduğunu anlayabilirsin ama biat kültürü ile yetişen insanlar, sorgulamayı bilmediklerinden, 3000 yıllık yalanları bu güne kadar getirir ve inanırlar...Zira,sorgulamadan inanmak, kolaycılıktır...

Her neyse, herkes inancında özgürdür...!!!

Bookmarks

Seçenekler
Stil