GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Genel > Siyaset

Siyaset Siyaset Sadece burada Serbest

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 31 Temmuz 2008, 01:07   #1
Webmaster
Administrator
 
Webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 25 Mart 2007
Bulunduğu yer: Denizli
Mesajlar: 16.589
Blog Yazıları: 101
Rep Puanı: 247
Rep Derecesi : Webmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura about
Webmaster - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Buda Bizim İddianamemiz

Buda Bizim İddianamemiz

Buda Bizim İddianamemiz
Siyasi İktidar İle İlgili İddianame:
Bölüm Bir...


'...Bazı meseleleri çözümsüz kabul ederek, bazılarıyla birlikte vatandaşı yaşamaya alıştırmak...' Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada böyle bir siyasi tanım da kullanmıştır. Aslında, özünde doğrudur, ama o '... Bazı meseleleri çözümsüz kabul ederek...'derken kastedilen nedir? Şimdiki zamanda ise yani AKP'nin birinci ve ikinci iktidar döneminde çözüme ulaştırdığı sorunlar nelerdir? Ancak çözüme ulaştırdığı söylenilen, ya da çözüldüğü varsayılan ' bazı meseleler gelecekte' acaba bir 'siyasi iddianame' olmayacak mıdır? Tabii siyasetin de 'iddianameleri' olduğu gibi, siyaseten yanlışlıkları 'subuta ermiş' yani 'gerçekleşmiş iddialar' da vardır.

1- MESELA KÖYLÜLER...

Şimdi siyasi iddianame bir: Türk tarımı, Türk milli tarımı ortadan kalkmaktadır. Türk çiftçisinin tarım ürünleri yerine 'yabancı tarım ürünleri' tarım ürünleri ithalatının kapısının ardına kadar açılması, Türk çiftçisi, Türk köylüsünden tarıma dair' gerek desteklerin' geri çekilmesi ile piyasayı, marketleri adeta 'istila' etmiştir. İşte siyasi iddianamenin birinci sorusu budur: Neden bunu yaptınız da Türk köylüsünün, Türk tarımcısının çiftçisinin kaynaklarının yabancı tarım dünyasına aktarılmasına neden oldunuz?

2- LİMANLAR VE SATIŞ...

Siyasi iddianame iki: Cumhuriyet öncesinde, kapitülasyonlar zamanında bütün limanlar yabancılaşmıştı. Bu limanlar Lozan'da kapitülasyonların reddilmesinin ardından 'millileştirilmişti' Hem de paraları ödenerek. Bu limanları neden tekrar yabancılaştırdınız? Böyle bir siyaset 'tarihsel hatalar ile'... Kapitülasyonların yeniden ihyası olmamış mıdır...?

3- TARİH VE İŞGAL

Siyasi İddianame üç: 30 Ekim 1918 Mondros Teslimiyet anlaşmasının ertesi günü İskenderun Limanı emperyalist devletlerden İngiltere'nin ilk işgal ettiği liman olmuştu. O sırada Adana'da Yıldırım Orduları Grubu Komutanı olarak bulunan Mustafa Kemal Paşa'ya Sadrazam Ahmet İzzet Paşa gönderdiği şifrede, mütareke hükümleri gereği İngilizlere karşı konulmaması bildirilmişti. Mustafa Kemal Paşa ile Sadrazam Ahmet İzzet Paşa arasında bir dizi şifre gidip gelmiş ve Mustafa Kemal Paşa Sadrazamlığa gönderdiği şifrede şöyle demişti. '...Ben bu mütareke şartlarını kabul etmiyorum. Kendi karakterime uyanı yapacağım. Sahile çıkacak düşman kuvvetlerine ateş açılması için de Orduma emir verdim...' 7-8 Kasım 1918 tarihini taşıyan bu şifre üzerine Mustafa Kemal Paşa görevinden alınmış ordusu dağıtılmıştı. İskenderun Limanı da Milli Mücadele ve Anadolu İhtilali sonrasında, Cumhuriyet'in ilanı ile birlikte millileştirilmişti. Şimdi iktidarınız zamanında bu tarihsel özelliği olan ve stratejik nitelikde de bulunan bu limanı neden yabancılaştırdınız? Türk donanması şimdi bu limana girerken para ödemekte midir? Bu tarihi hatayı neden yaptınız? Mustafa Kemal Paşa Sadrazam Ahmet İzzet Paşa şiferelerinin tam metinleri ve belgeler (Bak: Taylan Sorgun. Mütareke Dönemi Kum Saati Yayınları)

4- YENİDEN MAADİN NİZAMNAMESİ

Siyasi iddianame dört: Osmanlı İmparatorluğu'na zamanın Batı Avrupa emperyalist devletleri 1870 yılında 'Maadin Nizamnamesi'ni kabul ettirmişlerdi. Bununla Anadolu'da istedikleri toprakların satın alınmasının önü açılmıştı. Cumhuriyet bunu ortadan kaldırmıştı. Neden 'Maadin Nizamnamesine benzer, tarihsel hata taşıyan yeni bir kanun düzenleyerek' o nizamname şartlarına Türkiye'yi neden getirdiniz?

5- SONSUZ YABANCILAŞMA...

Siyasi iddianame beş: Devri iktidarınızda 1- Bütün finansal yapı, 2- Enerji kaynakları, 3- Madenler alanında 'Sonsuz bir yabancılaşma' siyaseti tarihsel hatalar ile ortaya konulmuştur. Osmanlı İmparatorluğu'nun çöktürülüş dönemindeki Kapitülasyonlar zamanında da böylesine bir yabancılaşma yaşanmış, Anadolu tam bir müstemleke haline gelmişti. Neden tarihsel hatalar ile böyle bir yabancılaşmanın yolunu açtınız?

6- MESELA PAMUK VE KÖYLÜ...

Siyasi iddianame altı: 1870 yılında ABD'li seyyah Brever Anadolu'yu gezdikten sonra günlüğüne şu notları yazmıştı: '... Anadolu'da pamuk piyasasına ABD hakimdir...' Cumhuriyet'in ilanına doğru gidilirken Atatürk'ün toplattırdığı İzmir İktisat Kongresi'nde 'milli tarım' esas alınmıştır. Bu milli tarım ile Türk pamukçuluğu da yükselmişti. Devri iktidarınızda pamukçuluk da çökmüştür. Çukurovada binlerce insan işsiz kalmış, Türk Pamuk piyasasına Yunanistan ve ABD Hakim olmaya başlamıştır. Bu hatayı neden yaptınız?

7- SÜMERBANK VE TEKEL...

Siyasi iddianame yedi: Cumhuriyet Sümerbank ve iştiraklerini kurmuştu. TEKEL kurulmuştu. Büyük bir endüstri yaratan TEKEL ve Sümerbank gibi kuruluşları neden ortadan kaldırdınız? Neden binlerce insanın bu yolla işsiz kalmasına tarihsel hatalarla neden sebep oldunuz? Türk tütüncüsünü neden perişan ettiniz?

8- TİKO PARAYA SATMAK...

Siyasi iddianame sekiz: Kapitülasyonlar zamanında Türk tütünü Fransız Reji idaresinin elinde idi. Cumhuriyet milli endüstriyi yaratmıştı. Maliye Baknınız Unakıtan '...Tiko paraya ne varsa satarım...' demişti. Bu siyaset ile tarihsel hatalar yaparak, Cumhuriyet'in bütün stratejik kamu kuruluşlarını da sattınız. Ortada kaldırdınız? Bunu neden yaptınız? Petrol bulunan Suriye sınırındaki araziler az daha yabancı şirketlerin eline geçecekti buna neden teşebbüs ettiniz?

Tüyü bitmedik yetim hakları ile de yapılmış olan karayollarının yabancılara satışının önünü açmak istediniz? Bunu neden yaptınız?

9- EYALEY SİSTEMİ...

Siyasi iddianame dokuz: birinci iktidar döneminizde yerel yönetimlerle ilgili bir kanun çıkarmıştınız. Zamanın Cumhurbaşkanı Sayın Ahmet Necdet Sezer, söz konusu kanunu '...Anayasa'da olmayan bir idare şekli getirilmek istenmektedir...' gerekçesi ile veto etmişti. Adeta eyalet sisteminin adımları olacak bu hatalı kanunu neden çıkardınız? Neden böyle bir tarihsel hata yaptınız. O kanun tartışması ile birlikte eyaletçilik talepleri de ortaya çıkmıştı. Bu tarihi hatayı nasıl ortaya koydunuz? Ve neden?

10- KIBRIS VE KKTC...

Siyasi İddianame on: KKTC'de Talat'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinde etkin rol oynadınız. Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'a karşı siyasi tavır koydunuz. Talat'ın Rum kesimi başı ile yaptığı anlaşmalar KKTC'yi kağıt üzerinde bırakacak çizgiye ulaşmıştı. '...Çözümcülük' adına bu siyasi hatayı neden işlediniz? KKTC'nin kağıt üzerinde kalması oradaki Türkler'in Rumların insafına terkedilmesi, Türkiye'nin Akdenizdeki menfaatlerinin de tahrib olması demektir. Bu tarihsel hatayı neden yaptınız?

11- ERMENİSTAN VE GİZLİLİK...

Siyasi iddianame onbir: Temmuz 2008 de Ermenistan ile gizli görüşmelerin yapıldığı ortaya çıkmıştı. Ermenistan, kardeş Azerbaycan topraklarında işgalci konumunda iken, uyduruk soykırım ve toprak iddialarını geri çekmemişken Ermenistan ile görüşmelere neden başladınız? Washington ve Brüksel'in taleplerine tarihi hata ile bu görüşmeyi açarak cevap vermenizin sebebi nedir?

12- KOMİSERLER VE İKTİDAR...

Siyasi İddianame oniki: Avrupa Birliği Komiserleri Türkiye'ye gelerek hadlerini aşan beyanlarda bulunmuşlardır. Yüksek Yargı'ya ve TSK'ne karşı ağır beyanlarda bulunmuşlardır. Türkiye'nin otonomlara ayrılmasını bile söyleyebilmişlerdir. Bir tarihte Diyarbakır'a giderek Diyarbakır Belediye Başkanı'nın odasında '...Buraya Kürdistan davanıza yardımcı olmaya geldik...' bile diyebilmişlerdir. Bunların ağızlarının payını neden vermediniz? Bu tarihsel hatayı neden yaptınız?

13- İKTİDAR MEDYASI...

Siyasi İddianame onüç: İktidarınızım ikinci döneminde siyasi iktidar yanlısı medya yaratmak istediğiniz iddiaları siyasi alanda ortaya konulmuştur. Bir devlet bankasından karşılıksız kredi verdirerek kendinize yakın olsun diye bir medya grubunu satın aldırdığınız iddia edilmişti. Bu iddiaya ne diyorsunuz?

14- İDDİANAME: BİRİNCİ KISIM

İddianamenin birinci kısmı böyledir. İkinci kısım iddianame araştırılmaktadır. Elde edilince açıklanacaktır. Bakalım bu birinci kısım iddianameye kim ne diyecektir?
__________________
Otel Programı
Webmaster isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 31 Temmuz 2008, 01:14   #2
gizz87
Administrator
 
gizz87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 13 Ekim 2007
Bulunduğu yer: İzmir
Mesajlar: 21.314
Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 282
Rep Derecesi : gizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the rough
Standart

Tarihsel hataymış..kaç tarihsel hata oldu acaba !!
kim dur diyecek bu saatten sonra bu gidişata..yazık bu millete..
__________________

Kendi savaşınızı açmalısınız, kendi düşüncelerinizin uğruna..
Düşünceleriniz yenilse bile, dürüstlüğünüz zafer çığlıkları atmalıdır bunun için..
gizz87 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 31 Temmuz 2008, 01:17   #3
TuRKiShRaP
Ala Geyik
 
TuRKiShRaP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 23 Ocak 2008
Bulunduğu yer: Mıgros
Mesajlar: 5.260
Rep Puanı: 4
Rep Derecesi : TuRKiShRaP is an unknown quantity at this point
Standart

Yazık Baska Dıyecek Bsı Yok
__________________

♥---==-♥°° Ñè MuTlu VATANI Sevene°°♥-==---♥
|͇̿C͇̿¤̿ ͇̿| Ne MuTLu ••¤ TÜRKÜM ¤•• DiYeN'e ... !
TuRKiShRaP isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 31 Temmuz 2008, 01:19   #4
defneee
Gold Member
 
defneee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 7 Temmuz 2008
Bulunduğu yer: ege'nin incisi;)
Mesajlar: 3.429
Rep Puanı: 1
Rep Derecesi : defneee is an unknown quantity at this point
Standart

durduran olur elbett..
__________________
herkes kendi mutlulugunun mimarıdır..
1-istemek..
2-evrenin cevap vermesi..
3-aynı hatta bulusmak..
4-hayal etmek..
5-şükretmek..
defneee isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 31 Temmuz 2008, 01:24   #5
zoe
Ala Geyik
 
zoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 17 Ocak 2008
Bulunduğu yer: .
Mesajlar: 2.189
Rep Puanı: 0
Rep Derecesi : zoe is an unknown quantity at this point
Standart

koyunuz dediklerinde kızıyor bazıları..yazık kere yazık hemde..rezilliin dik alası..ama herkes bi dur ! dese koskaca bir dur olur..kahpeliklerden dahada koca hemde..
zoe isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 31 Temmuz 2008, 14:50   #6
NURİ BABA
"Baba Geyik"
 
NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 12 Temmuz 2008
Bulunduğu yer: ANKARA
Mesajlar: 5.423
Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about
Standart

Sevgili dost ; bu iddianameye yanıt verebileceklerini mi sanıyorsun ?

Onlar sadece laf kalabalığı yapar ve iftira atarlar...Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanının çocuğun da Amerikan Pasaportu var ama onlar "inadına tayyip" diyecek kadar beyinleri örümceklenmiş....
__________________
NURİ BABA isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Cevapla
Etiketler: , ,


Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı


   
Açıklama

Buda Bizim İddianamemiz

Copyright © 2007-2009 Buda Bizim İddianamemiz konusundaki tüm mesajlar geyikmerkezi.com üyeleri tarafından yazılmıştır. Bu konudaki tüm mesajlar Buda Bizim İddianamemiz ile alakalı mesajlardır. Yazılanların hepsi gerçek olmayabilir ve sadece geyikmerkezi.com üyelerini ilgilendirir. geyikmerkezi.com üyelerinin birinci dereceden el emeği göz nuru olup sitemize ait yazılardır. İzinsiz kullanılması yasaktır. This page you can find information about Buda Bizim İddianamemiz. Copyright of the articles are belong to their authors.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 22:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Copyright geyikmerkezi.com izinsiz kopyalanamaz
Denizli Web Tasarımı - Otel Programı - Sitemap ping - Sitemap
Geyik Merkezi Geyik Videolar - Geyik Yazılar - Fıkralar - Geyik - akyaka tekne