GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Kültür Sanat > Sinema

Sinema Sinema Tanıtımları ve fragmanlar

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 4 Ekim 2011, 09:05   #1
Webmaster
Administrator

Webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 102

Ruh Hali
olgun10

Rep Puanı: 247
Rep Derecesi : Webmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura about
Webmaster - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Sanat zehirlenmesi yaşadım: Tree of Life (2011)

Sanat zehirlenmesi yaşadım: Tree of Life (2011)

Sanat zehirlenmesi yaşadım: Tree of Life (2011)
Bugün biraz kendime zaman ayırmak istedim. Her zaman yaptığım gibi gözümü açar açmaz bilgisayarın başına oturmak yerine şöyle güzel bir film izleyip kafa dağıtayım dedim. Elimin altındaki filmlere baktım, Brad Pitt ve Sean Penn’in oynadığı Tree of Life‘a (Hayat Ağacı) karar verdim. Film hakkında önceden bazı olumsuz yorumlar okumuştum fakat işin aslı bu iki adamın aynı anda kötü bir filmde oynayabileceklerine ihtimal vermemiştim. Neticede Matrix’e bile kötü diyenler vardı. Neyse sözü daha fazla uzatmadan filmi karalamaya geçmek istiyorum, daha fazla dayanamayacağım.

Filmi izledim, izledim, izledim ve izledim. Bir yerden sonra hiç bitmeyecekmiş gibi gelmeye başladı fakat sırf bu satırları yazacağım anın umuduyla, acım ne kadar büyük olursa olsun dayandım ve sonunu getirdim. Sonuç: Nefret doluyum. Kendimi aldatılmış, kandırılmış, çöp poşeti gibi kenara fırlatılmış hissediyorum. Eğer bu filmi sinemada seyretseydim 20 veya en geç 30. dakikada salonu terkedip, gişe görevlisinin yakasına yapışıp paramı geri istediğimi söylerdim. Vallahi de billahi de aynen böyle yapardım.

İçim dışım sanat oldu, kalan ömrümde muhtemelen “sanat” kelimesinden nefret edeceğim ve bunun tek sorumlusu bu film. Başlarda aklımdan “bu filmin kötü olduğunu söylemek benim harcım değil zira zaten sanat filmlerinden pek hazzeden biri değilim” gibi cümleler geçiyordu fakat ilk yarıdan sonra o kadar büyük bir ızdırapla doldum ki yapımda ve yayında emeği geçen herkese ağız dolusu küfürler etmek istiyorum.

Terrence Malick (yönetmen) muhtemelen yapımcı bir arkadaşına gidip “Hacı sanat manyağı bi film yapalım, hani şu sanattan anlamamasına rağmen anlıyormuş gibi yapıp birbirlerine ‘çok derin manalar taşıyor, yönetmen burda şunu anlatmak istemiş’ diyen güruhu hedef alırız. Sağolsunlar ‘kral çıplak’ diyenlere de gerizekalı muamelesi yapıyorlar. Sağlam para kaldırırız ne dersin?” demiş ve ortaya bu film çıkmış. Imdb’de o puanları verenlerin hepsinin mouse parmakları kireçlenir İnşallah.

Arkadaşlar bakın uyarıyorum; eğer olur da eş dost bir araya gelip şöyle güzel bir film izlemek isterseniz sakın ola bu film hakkında konuşmayın bile. Yahu kafa dağıtmak için ağız tadıyla bir film izleyeyim dedim baştan ayağa stres doldum, sinirlerim bozuldu ya.
Alt 4 Ekim 2011, 11:41   #2
Jamjit
"Administrator"
Seek The Red

Jamjit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 515
Rep Derecesi : Jamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of light
Jamjit - MSN üzeri Mesaj gönder Jamjit isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Mazoşist miyim neyim. İzleyesim geldi.
Jamjit isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 4 Ekim 2011, 17:52   #3
My-life
Geyik

My-life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 23
Rep Derecesi : My-life is on a distinguished road

nedense benimde çok izleyesim geldi ya

Bu memleket tarihte Türk'tü, halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
My-life isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 4 Ekim 2011, 19:12   #4
n3q4t1v3
M <3 A

n3q4t1v3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 128
Rep Derecesi : n3q4t1v3 will become famous soon enoughn3q4t1v3 will become famous soon enough

oldu o zaman bi izliym ben bunu
n3q4t1v3 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Etiketler: , , , , ,

Bookmarks

Seçenekler
Stil