GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Eğitim > Kpss

Kpss Memurluk sınavı

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 7 Ekim 2009, 23:41   #1
Webmaster
Administrator
 
Webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 25 Mart 2007
Bulunduğu yer: Denizli
Mesajlar: 16.590
Blog Yazıları: 101
Rep Puanı: 247
Rep Derecesi : Webmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura about
Webmaster - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart 2009/3 Açıktan Atama Kurası 23 Ekim Sağlık Bakanlığı

2009/3 Açıktan Atama Kurası 23 Ekim Sağlık Bakanlığı

2009/3 Açıktan Atama Kurası 23 Ekim Sağlık Bakanlığı
2009/3 Sağlık Bakanlığı AÇIKTAN ATAMA KURASI

Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’nun Ek 1 inci maddesi (4924 sayılı Kanunla eklenen) ile 15.02.2004 tarihli ve 25374 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlülüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Esas ve Usullerine İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ihtiyaçları için, Uzman Tabip, Tabip, Diş Tabibi ve Eczacı kadrolarına 23/10/2009 tarihinde kura ile atama yapılacaktır.

A- GENEL ESASLAR

1 – Bu kuraya;

a) Açıktan (ilk defa veya yeniden) atanmak isteyen ve 5371 sayılı Kanun gereği Devlet hizmeti yükümlülüğü bulunmayan Uzman Tabip, Tabip, Diş Tabibi ve Eczacılar,

b) Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet Memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapanlar, başvurabileceklerdir.

c) Kamu Kurum ve Kuruluşlarında herhangi bir statüde sözleşmeli olarak görev yapanların kuraya başvuru tarihi itibariyle kurumlarından ilişiklerinin kesilmesi gerekmektedir.

2 – Bu kuraya;

a) 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak Sağlık Bakanlığı veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar,

b) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kuruluşundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanlar, başvuramayacaklardır.

Bu durumda olup; başvuranların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvuruları sehven kabul edilip kuraya alınmış olsalar bile kuraları ve atamaları iptal edilecektir.

3 – Adayların kuraya müracaat edebilmeleri için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

4 – Devlet memurluğundan çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden atanmalarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 97′nci maddesi dikkate alınır. Bu durumda olanlardan, PBS’ den son başvuru tarihi (14/10/2009) itibari ile engel hallerinin bitimine 1 ay kalmış olanların başvuruları kabul edilecektir.

5 – Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleşen adayların atamalarında, başvuru formundaki adres bilgileri tebligata esas adres olacağından eksiksiz bildirilmesi gerekmektedir.

6 – Devlet memuru olarak atanabilmek için aranan şartlar ile ilan metninde belirtilen şartlara uymayan adayların başvuruları iptal edilecek olup; sehven kura ile yerleştirilmeleri veya atanmaları halinde atamaları iptal edilecektir.

7 – Sağlık Bakanlığı kadroları dışında bir kadroya yerleşenler atamaya esas belgelerini atandıkları kuruma teslim edeceklerdir.

B) KURA TAKVİMİ

1 – Kura başvuruları; S.B. Personel Bilgi Sistemi (PBS) internet adresine yapılacak olup, 05/10/2009 Pazartesi günü başlayıp, 14/10/2009 Çarşamba günü saat 18.00′da sona erecektir.

2 – Kuraya başvuran adaylar PBS’den başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu imzalayıp notere onaylatarak, (imzasız olan veya notere onaylatılmayan formlar kabul edilmeyecektir.) en geç 16/10/2009 Cuma günü saat 18.00′e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğünde olacak şekilde APS veya kargo ile göndermeleri gerekmektedir. Gönderilen başvuru formlarının vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait değildir.

3 – Kura 23/10/2009 Cuma günü, daha sonra ...::T.C. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü::... internet adresinden ilan edilecek olan yer ve saatte noter tarafından yapılacaktır. Sonuçlar aynı gün ...::T.C. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü::... internet adresinde ilan edilecektir.

C) İSTENEN BELGELER

Kura Sonrasında Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleşen adayların;

a) Adli sicil kayıt belgesini,

b) Askerlikle ilişiklerinin olmadığına dair belgeyi (Bakaya durum belgesi gönderenlerin atamaları yapılmayacaktır),

c) Sağlık Raporu (görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını belirten)

d) 6 adet fotoğrafı (son altı ay içerisinde çekilmiş)

e) Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet Memuru olarak çalışanlar dışında diğer statülerde görev yapmakta iken Bakanlığımız kadrolarına yerleşenlerin kuraya başvurdukları tarih itibariyle kurumlarından ilişiklerinin kesildiğine dair belgeyi,

f) Sağlık Bakanlığı dışındaki diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta iken görevlerinden ayrılmış olanların, en son çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı hizmet cetvelini,

g) Mal bildirim formunu,

En geç 06/11/2009 Cuma günü saat 18.00 da Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğünde olacak şekilde elden, posta ya da kargo ile göndermeleri gerekmektedir.

Gönderilen belgelerin vaktinde ulaşmaması veya eksik olması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait değildir.

* SAĞLIK BAKANLIĞI İLAÇ VE ECZACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KADROLARINA ATANACAK ECZACILAR İÇİN ÖZEL ŞARTLAR

1 – Eczacı olarak atananlar, mazeret nedeniyle atanmaları hariç 2 (iki) yıl tayin talebinde bulunamayacaklardır.

2 – Eczacı kadrolarına yerleşen adaylar, atamaya esas evrakları ile birlikte noter tasdikli Eczacılık Lisans Diploması (14/10/2009 tarihinden önce mezun olmaları gerekmektedir.) ibraz edeceklerdir.

DİĞER KURUMLAR İÇİN ÖZEL ŞARTLAR

* SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞINA ATANACAK PERSONELDE BULUNMASI GEREKEN ŞARTLAR

1 – Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış olması,

2 – Yapılacak güvenlik soruşturmalarının olumlu sonuçlanması,

3 – Sevk edilecekleri askeri hastaneden �Devlet Memuru Olur� kararlı sağlık raporu alması, gereklidir.

4 – İş Yeri Hekimliği Sertifikalarının olması (Tercih nedenidir.)

NOT: Yönlendirilecek adayların, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yaptırılacak sağlık muayeneleri ile güvenlik soruşturmalarının olumlu sonuçlanmasını müteakip öğrenim durumları ve/veya çalışma hayatlarına tekabül eden derece ve kademe ile yönlendirildikleri kadrolara atamaları yapılarak göreve başlatılmaları sağlanacaktır.

* Münhal Kadrolar listesinde sözleşmeli olarak ifade edilen kadroları tercih edip yerleşen personel 399 sayılı KHK’ye tabii sözleşmeli statüde olacaklardır.

etiketler : 2009/3 Açıktan Atama Kura başvuruları, 2009/3 Açıktan Atama Kura sabim, 2009/3 Açıktan Atama Kura sonuçları, 2009/3 Açıktan Atama Kura takvimi, personel.saglik.gov.tr, Sabim 2009/3 Açıktan Atama sonuçları, sağlık bakanlığı 2009/3 Açıktan Atama Kura listesi, yenipbs.saglik.gov.tr
__________________
Otel Programı
Webmaster isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Cevapla
Etiketler: , , , , , ,


Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı


   
Açıklama

2009/3 Açıktan Atama Kurası 23 Ekim Sağlık Bakanlığı

Copyright © 2007-2009 2009/3 Açıktan Atama Kurası 23 Ekim Sağlık Bakanlığı konusundaki tüm mesajlar geyikmerkezi.com üyeleri tarafından yazılmıştır. Bu konudaki tüm mesajlar 2009/3 Açıktan Atama Kurası 23 Ekim Sağlık Bakanlığı ile alakalı mesajlardır. Yazılanların hepsi gerçek olmayabilir ve sadece geyikmerkezi.com üyelerini ilgilendirir. geyikmerkezi.com üyelerinin birinci dereceden el emeği göz nuru olup sitemize ait yazılardır. İzinsiz kullanılması yasaktır. This page you can find information about 2009/3 Açıktan Atama Kurası 23 Ekim Sağlık Bakanlığı. Copyright of the articles are belong to their authors.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Copyright geyikmerkezi.com izinsiz kopyalanamaz
Denizli Web Tasarımı - Otel Programı - Sitemap ping - Sitemap
Geyik Merkezi Geyik Videolar - Geyik Yazılar - Fıkralar - Geyik - akyaka tekne