GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Genel > Kahrolsun PKK

Kahrolsun PKK Başkalarının terör örgütü ilan edemediğini biz ilan ettik

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 26 Temmuz 2010, 13:38   #1
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about
Standart Asker Mektubu Okur musunuz ?

Asker Mektubu Okur musunuz ?

Asker Mektubu Okur musunuz ?
Elbette okursunuz ama yazıyı Nuri Baba koymuşsa, okumaya gerek görmezsiniz değil mi ?

Askerliğimi doğu"da yaptım. önemli bir noktada. bugün gelinen nokta da önemli hem de öyle önemli ki bu işin biz benzer düşünürlere kadar dayanmaya başladığını iyice farkedecek kadar. çünkü ordaki görev yerimde hizmet ettiğim 2 komutanım bugün bu kara listede, "balyoz" denen. ancak bu komutanlarımın dışında da orda beraber vakit geçirip tanıma fırsatı edindiğim onlarca komutanım oldu. bana emir verse kendimi kurşunun önüne atacak kadar samimi, vatansever, duygulu bulduğum komutanlarım vardı. içlerinden bir tanesi yüzbaşıydı. birgün yine hain pkk"lıların bölgede yerel seçimleri kazandığı akşam sosyal tesislere eşlik etmiştik. çünkü caddeler, sokaklar terörist oluşumun sempatizanları tarafından esir alınmış, biz askerlere hıncahınç küfür ve nefret yağdırıyorlardı. Hani şu sözümona bizden olanlar. Çoluk çocuk 8 yaşındaki bebe, kadınlı kızlı kendilerinden geçip yerlere düşercesine bela okuyorlardı bize, nizamiyenin ön kapısında durup. Amaçları kışkırtmaktı. Amaçları o anda orayı kaos ve cehennem alanına çevirip karşılıklı bir çatışma başlatmaktı. Ancak aracın yanında duran ben ve nizamiyede görevli nöbetçi diğer arkadaşlar hepimiz silahlarımız vücudumuza yapışık anı kollayarak keskin gözlerle durumu izlemekteydik. Aniden yanıma 1-2 maytap 1kaç taş fırlatıldığını gördüm ve bir adım yana çekilerek kendimi emniyete alıp gelip geçen grupları daha da dikkatle takip etmeye başladım. Bunlar olurken tesisten çıkıp yanıma o yüzbaşım geldi. Ağzından birkaç kelime döküldü. “Şu canım vatanı düşürdükleri hale bak. Şerefsizler.” O anda zaten birikmiş olan duygularla yumruğumu sıktım. Bir anda Cumhuriyetin ilk yılları, verilen savaşlarla ilgili sahip olduğum bilgiler bir film şeridi gibi geçti gözümden. Ailem, arkadaşlarım, öğretmenlerim, bayramlarımız, Atatürk, değerlerimiz, vatan sevgisi… güzel olan herşey… Ve o anda aşırı öfke ile karışık bu duygular içindeyken gözlerim doldu. Vatan elden gidiyor dedim. Çünkü o zamana kadar senelerce televizyonda gördüğüm gerçekleri o anda birebir içinde yaşamaktaydım ve buna artık kanaat getirmiştim. Zira o gece veya sonraki aylar elden gitmese bile bu dizginlenemez haysiyetsizlik, hainlik, boşvermişlik sürecek olursa mutlaka er ya da geç elden gidecekti. O duygu seli ile belki o anda haddimi aşıp, kendisinin bile bu yetkiye sahip olmadığını bilmeme rağmen, “Komutanım izin ve emir verin nizamiyedeki arkadaşlarla şu grupları dağıtalım, şu şerefsizlere karşılık verelim” şeklinde naçizane isteğimi bildirdim. Komutanım şöyle hafif ironik bir gülümseme ile, “Oğlum buna şu an benim gücüm ve yetkim yetmez. Ben de isterdim bunlara gereken cevabı vermeyi ama bize şu an için uygun görülen sabırla beklemektir” dedi. Ve sonra derin bir “offf” çekip içeri gitti. Orda bir anda öyle çaresiz ve öyle yıkık bir şekilde kalakaldım ki yaklaşık 10 dk. gözlerim dalmış bir şekilde kalabalığın geçip gitmesini sabır ile bekledim. Hayatımın sabır sınavıydı. Elimde kurşunları ağzına sürülmeye hazır otomatik silah vardı, düşman diye bellediklerim orda bana ve ulusuma hakaretler yağdırmaktaydılar. Ve eminim bu kare içinde önceden de defalarca kalmış olan arkadaşlarım vardı. Ve ben de onlar gibi yapıp usulca sabrettim… o geceyi öfke üzüntü ve sabırla sabaha bağladım… Günler geçti askerlik bitti, ama hala sözkonusu olaylar dinmedi dinmiyor. Şimdi düşünüyorum eğer o akşam orda bir kurşun dahi atmış olsam olaylar ne şekilde gelişirdi nerelere gelirdi bunun ihtimallerini kafamdan geçirip süzüyorum ve kendime iyi ki yapmamışım diyorum. Çünkü bugün gördüğüm karede, düşman, kendi karanlık bataklığının içine, çırpındıkça gömülmekte ve ben, o komutanım, diğer arkadaşlarım ve bizim gibi onlarcası sabırla bekliyoruz doğru zamanı. Sanmayın ki tatlı köşelerimizde bir kova dolusu güzel rüya ile uyuyoruz. Sadece sabırla bekliyoruz. Neden mi? Çünkü biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Aklı selim hareket ederek doğru zamanda doğru yerde doğru şeyleri yapmak için. Bir askerden çok bir vatandaş olarak referanduma gideceğim ve oyumu “HAYIR” olarak kullanacağım. Derseniz ki bunların sonunda ya evet çıkar da herşey daha kötü bir hal alırsa ne olur diye? Korkmayın, umut kendisini taşıyan son birey de yok olana kadar asla bitmez. Ben, benim gibi düşünen diğer arkadaşlarım, komutanlarım, aydınlar, Cumhuriyetçiler, … bunlardan birtek kişi kalana dek hepimizi sindirip yoketmeye çalışsalar da umut varolacak. Unutmayın ki “bu milletin sonu geldi” denilen o daha karanlık zamanlarda bile yapayalnız bir güneş parıldadı… O UMUDUN ADI MUSTAFA’YDI… Saygılarımla,

NOT : Olduğu gibi alınmış,hiçbir düzeltme yapılmamıştır..
Alt 26 Temmuz 2010, 13:43   #2
eshab3
Geyik

eshab3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 11
Rep Derecesi : eshab3 is on a distinguished road

Güzel mektup ve paylaşım için, çok teşekkürler.
Alt 26 Temmuz 2010, 14:00   #3
_kopuk_
Ala Geyik

_kopuk_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 7
Rep Derecesi : _kopuk_ is an unknown quantity at this point

çok qzldi eline saqlık nuri baba..

Bookmarks

Seçenekler
Stil