GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Genel > Haberler

Haberler Siyaset, bilişim, ekonomi... Gündem burada atıyor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 17 Eylül 2009, 17:29   #1
KuRTaL
Dizi, Haber, Spor Mod'u
ultrAslan

KuRTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 463
Rep Derecesi : KuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of light
KuRTaL - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart İşte ilk ifade:Bavula sığmadı parçaladım

İşte ilk ifade:Bavula sığmadı parçaladım

İşte ilk ifade:Bavula sığmadı parçaladım
Cem Garipoğlu,yurtdışına hiç çıkmadığını, bilmediği bir yere bilmediği bir kişi tarafından götürüldüğünü söyledi.

Münevver Karabulut'u öldürmekten zanlı Cem Garipoğlu, polislerle arasında geçen konuşmalar arasında, yurtdışına hiç çıkmadığını, bilmediği bir yere bilmediği bir kişi tarafından götürüldüğünü söyledi.

İŞTE YAKALANDIĞINDA SÖYLEDİĞİ İLK SÖZLER
Garipoğlu ailesinin avukatı Aytekin Kaya,yaptığı açıklamada, Cem Garipoğlu'nun ilk sözlerinin "Babama çok üzülüyorum' olduğunu söyledi.

Münevver Karabulut'un katil zanlısı C.G'nin ailesinin avukatı Aytekin Kaya, C.G'nin, ''Babam için teslim oluyorum, babamın tutuklu olmasına üzülüyorum'' dediğini bildirdi.

"Hiçbirşey yemiyor, sık sık su içiyor"

Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçmişte C.G'nin babasının gözaltına alınış şeklini de bildiğini ifade ederek, bu kez polislerin daha profesyonel olduğunu söyledi. Yasalarda yaşı küçükler için özel usul hükümleri bulunduğunu dile getiren Kaya, bunlara uygun davranıldığını ifade etti.
Gazetecilerin, ''C.G'nin polisler tarafından teslim alındığında 'Babam için teslim oluyorum' dediği şeklindeki iddiaları hatırlatması üzerine avukat Kaya, ''Evet, 'Babam için teslim oluyorum, babamın tutuklu olmasına üzülüyorum' dedi. Neden diye sormadım'' şeklinde konuştu.

Kendisinin C.G'nin avukatı olduğunu, suçlamaları herkesin bildiğini dile getiren Kaya, ''Sonuç çok vahim. Çocukla ilgili bir şey söylediğimde yanlış anlaşılmasın. Şimdiye kadar hep yanlış anlaşıldı. Orada hayatını kaybetmiş bir genç kız var, burada da bu var anlamında söylemiyorum. Yani bir suçlu varsa cezasını çeker, ama bir de bu nasıl olmuş, bunu hepimizin düşünmesi lazım'' ifadesini kullandı.

-TESLİM EDİŞ SÜRECİNİ ANLATTI-

Avukat Kaya, bir soru üzerine, telefonla arandığını, C.G'nin E-5 üzerindeki Bakırköy sapağına yalnız geldiğini, yanında çanta bulunmadığını, sakallı ama bakımlı olduğunu anlatarak, C.G'ye nerede olduğunu, kimin telkiniyle teslim olduğunu sormadığını söyledi.

Hemen emniyeti aradığını, 15-20 dakika sonra 2 ekip otosunun geldiğini ifade eden Kaya, polisleri beklerken C.G'ye onu rahatlatacak telkinlerde bulunduğunu anlattı.

Polisleri beklerken C.G'nin acıktığını söylemesi üzerine, yakındaki bir büfeden sucuk-ekmek aldıklarını anlatan Kaya, yemek yerken kendi kendine ''Acaba suçlu bu çocuk mu?'' diye sorduğunu dile getirdi.

Kaya ayrıca, C.G. ile buluştuktan sonra Hayyam Garipoğlu'nu aradığını ve yeğeni hakkında bilgi verdiğini belirterek, onun da kendisine, bir amcanın ne sorması gerekiyorsa onu sorduğunu kaydetti.

Cinayetle ilgili yargılama sürecinin başlamadığını ve henüz davanın açılmadığını hatırlatan Kaya, davanın açılmasıyla birlikte her şeyin daha ayrıntılı şekilde ortaya çıkacağını aktardı.

Avukat Kaya, C.G'nin 24 saat içinde adliyeye sevk edileceğini dile getirerek, ''Soruşturma tabii ki gizli. Mutlaka taleplerimiz olacak. Şahsi görüşüm, Bakırköy Adliyesi'ne sevk edileceği yönünde'' şeklinde konuştu.

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu, polise verdiği ilk ifadesinde şu ifadeleri kullandı: "Pişmanım. Bir anlık bir gelişmeydi. Keşke ben ölseydim. Hiç yurt dışına gitmedim. İstanbul'da dolaştım. Tanımadığım bir kişi beni bahçeli bir eve götürdü. O evde kaldım. Cesedi bavula sığmadığı için parçaladım. Olayda satanizm yok. " dedi.

CEM GARİPOĞLU EMNİYETTEN BÖYLE ÇIKARILDI
Mynet - Video - habervideo - Garipoğlu, çocuk şubeden çıkarıldı

Liseli Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun, polise verdiği ilk ifadelerde, pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, ürkek haliyle dikkat çeken Garipoğlu'nun psikolojisi iyi değildi. Cem Garipoğlu'nun olay günü annesini, 'Anne dışarıya çık, kızı getireceğim' diyerek evden gönderdiğini söyledi.

Garipoğlu'nun şunları söylediği öğrenildi: "Olayın satanizmle alakası yok. Münevver'in cesedi bavula sığmadığı için onu parçaladım. Gitar kutusuna koydum ve cesedi bıraktığım yeri rastgele seçtim. Çok pişmanım keşke o ölmeseydi ben ölseydim. Hiç yurtdışına çıkmadım. Hep İstanbul ve çevresindeki illerdeydim. Yurtdışına çıkmadım. Tanımadığım bir kişi beni bilmediğim bahçeli bir eve götürdü. O evde uzun süre kaldım"

Cem Garipoğlu, “Bu hunharlık niçin” sorusuna “Bilmiyorum”, “Testereyi almak nereden aklına geldi?” sorusunu da “Bilmiyorum” diyerek yanıtladı.

Liseli Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun, polise verdiği ilk ifadelerde, cinayetin hemen ardından yakalanıp daha sonra serbest bırakıldığı ve dönemin Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'a para ödendiği iddialarını yalanladığı öğrenildi.

Garipoğlu'nun ifadesinden öne çıkan başlıklar şöyle:

"Yurtdışına çıkmadım, bilmediğim bir yere beni bir kişi götürdü, Tanımadığım bir kişi bilmediğim bahçeli bir eve götürdü, o evde kaldım

"Bavula sığmadığı için cesedi testereyle parçalayıp gitar kutusuna koydum"

"Etiler'deki cesedi bıraktığım yeri rasgele seçtim"

"Çok üzgünüm o ölmeseydi ben ölseydim"

"Olayda satanizm yok"

"Bahçeşehir'deki evde 700 bin dolar yoktu"

" Daha önce yakalanıp bırakılmadım"
KuRTaL isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Etiketler: , , , ,

Bookmarks

Seçenekler
Stil