GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Genel > Haberler

Haberler Siyaset, bilişim, ekonomi... Gündem burada atıyor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 10 Eylül 2009, 11:42   #1
S0RRyGaMe0weR
Ala Geyik

S0RRyGaMe0weR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 10
Rep Derecesi : S0RRyGaMe0weR is on a distinguished road
Standart Erdoğan 14 yıl önceki sözünü tutsaydı...

Erdoğan 14 yıl önceki sözünü tutsaydı...

Erdoğan 14 yıl önceki sözünü tutsaydı...
Ayamama'nın intikamı ağır oldu!
İkitelli bölgesinde dün yaşanan sel felaketinin bir benzeri 1995'te de yaşandı. Yine Ayamama Deresi taştı, birçok işyeri ve araç sular altında kaldı. Selin faturası da 30 milyon dolar oldu.Aradan 14 yıl geçti. O günden bu yana hiçibr tedbir alınmayınca değişen sadece felaketin boyutu oldu. Hem can kaybı arttı hem de hasar gören fabrika ve su altında kalan araç sayısı arttı

Erdoğan, 14 yıl önceki sözünü tutsaydı bu felaket yaşanmayabilirdi..

10.09.2009 07:54:40 Türkiye, Trakya'daki sel faleketinin şokunu atlatamadan, dün sabah İstanbul'un İkitelli semtindeki yeni felaketle güne uyandı. Ayamama deresi taştı, 24 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi de kayıp. Bölgede evler, işyerleri ve araçlar su altında kaldı. Felaketin maddi boyutu ise 100 milyon doların üzerinde.

14 YILDA HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEDİ
İkitelli bölgesi sel baskınlarına yabancı değil. 1995 yılında da büyük bir tehlike atlatan İkitelli'de yine aynı derenin taşması nedeniyle birçok işyeri ve araç sular altında kalmıştı. 1995 yılında yaşanan selin faturası ise 25-30 milyon dolar civarındaydı. O dönem Basın ekspres yolunda bulunan Sabah Gazetesi tesislerinin depoları suyla dolmuştu. Dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dı. Erdoğan, Ayamama Deresi'nin ıslahı başta olmak üzere kalıcı tedbirler alınacağını açıklamıştı. Ayamama Deresi, o tarihten sonra birkaç kez daha taşarak mağduriyete neden oldu. O günden bu yana hiçbir tedbir alınmayınca değişen sadece falaketin boyutu oldu. Hem can kaybı arttı, hem de hasar gören fabrika ve su altında kalan araç sayısı.

MİLLİYET
S0RRyGaMe0weR isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 10 Eylül 2009, 18:41   #2
lungo
Beyin Bedava !

lungo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 237
Rep Derecesi : lungo has a spectacular aura aboutlungo has a spectacular aura aboutlungo has a spectacular aura about

Okuyun okuyun da...
Alt 10 Eylül 2009, 21:27   #3
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about

Sevgili Dost ; bu haber içimi acıtmıştı ve "inadına tayyip" diyen örümcek beyinlilerin suratına şamar gibi inmesi için özel olarak hazırlıyordum ama sen sayfaya koyunca gereği kalmadı...Varolasın...

1995 yılında bu dere taştığında Tayyip Belediye başkanıydı...Bir suçu var mıydı ? Hayır...1994 de Başkan olmuştu ve bir yıl sonra aşırı yağıştan dere taşmıştı ve kimse de Tayyip'i suçlamadı...

Ve 15 yıl boyunca, İstanbul gibi bir Metropol, dincilerin elindeydi ve dere yine taştı ve hiç birşey yapılmamıştı...

Suç : Önce Allah'ın, sonra yağmurun, sonra halkın ve en sonda derenindi...

Ama o dinciler suçsuzdu ve suçlarını Allah'a havale ettikten sonra yine utanmadan ve yüzsüzce halkın karşısına çıkabilmişlerdi...

Umalım ki, bu halkta, seçimler de onların karşısına çıksın...

Eğer bir paket makarnaya tav olmazlarsa.....
Alt 11 Eylül 2009, 00:02   #4
KuRTaL
Dizi, Haber, Spor Mod'u
ultrAslan

KuRTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 463
Rep Derecesi : KuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of light
KuRTaL - MSN üzeri Mesaj gönder

Bu adamdan nefret ettiğiniz belli ama siz tam 7 senedir bu adamdan vazgeçemediniz.
adam 2001de bi parti kurdu 1 yıl sonra rekor kırarak başbakan oldu.hemen ardından kendi getirdiğiniz adam hakkında olmusuz yorumlar.ama sonraki seçimlerde yine tayyip.adam hakkında ağır olumsuz eleştirilere devam.belediye seçimleri oldu yine tayyip.ağır eleştirile hala devam ediyor ama 2011'de yine tayyip olacak.bunu unutmayın
KuRTaL isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 11 Eylül 2009, 00:06   #5
ToLgaRaP2007
Geyik Bölümü Mod'u
^^RapStaR**

ToLgaRaP2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 500
Rep Derecesi : ToLgaRaP2007 is a glorious beacon of lightToLgaRaP2007 is a glorious beacon of lightToLgaRaP2007 is a glorious beacon of lightToLgaRaP2007 is a glorious beacon of lightToLgaRaP2007 is a glorious beacon of lightToLgaRaP2007 is a glorious beacon of light

bu adamın arkasında amerika israil dolayısyla amerika var yoksa coktan alasagı edılmıstı
elimden gelse bı suikastle Türk ulusunun önünü kapatan dağılmaya zorlayan bu şahsiyetleri
hayatım pahasına silicem ama o kadarını yapamam...

Silah korkakta, yönetim akılsızda olursa işler bozulur.
ToLgaRaP2007 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 11 Eylül 2009, 08:24   #6
06bora06
Geyik

06bora06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 3
Rep Derecesi : 06bora06 is an unknown quantity at this point
06bora06 - MSN üzeri Mesaj gönder

ben bu işi anlayamadım yıllardır zaten..???
herkes şikayetçi herkes küfür ediyor 1 kişinin bile delikanlı gibi ya kardeşim sen ne kötülüyosun ben bu partiye oy verdim dediğinide duymadım ammaaaaa gelgelelim adam rekorlarla başbakan seçiliyoooo...???
ben bu işi anlayamadım...???

Bookmarks

Seçenekler
Stil