GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Genel > Haberler

Haberler Siyaset, bilişim, ekonomi... Gündem burada atıyor

Yeni Konu aç  Cevapla
Seçenekler Stil
Okunmamış 10 Eylül 2008, 12:24   #1
Webmaster
Administrator

Webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 102

Ruh Hali
olgun10

Rep Puanı: 247
Rep Derecesi : Webmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura about
Webmaster - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart "Polis bağışları Deniz Feneri'ne"

"Polis bağışları Deniz Feneri'ne"

"Polis bağışları Deniz Feneri'ne"
CHP Milletvekili Ahmet Ersin, 'yoksullara yardım' adı altında Emniyet mensuplarından sık sık para toplandığını, bu bağışların Deniz Feneri Derneği'ne verildiğini öne sürdü.

Saygı Öztürk YAZIYOR
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, "Yoksullara dağıtılmak üzere polislerden toplanan para niçin sadece Deniz Feneri Derneği'ne veriliyor" sorusuna yaklaşık 2,5 aydır cevap vermedi. TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde bu iddiayı gündeme getiren CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, Deniz Feneri için para toplanmasının Emniyet'te yaygın olduğunu söyledi.

Maaşlarını almak için polislerin bankamatik kartlarıyla maaşlarını çekmeye başladığı bina içindeki ATM kartlarının yanına, kutu konulduğunu, yoksullara dağıtılmak üzere polislerin maaş aldıkları gün bu kutuya para attıklarını belirten Milletvekili Ersin, Hürriyet'e şunları söyledi:

"Polislere kutuya para atmaları konusunda herhangi bir zorlama olmuyor. Kutuda biriken paranın ne kadar olduğu belirtilip toplanan paranın yoksullara dağıtılmak üzere Deniz Feneri Derneği'ne teslim edildiği duyuru panosuna asılıyor. Polislerden toplanan bu para niçin Kızılay'a, başka hayır kurumlarına değil de, sadece Deniz Feneri Derneği'ne teslim edildiğinin üzerinde durulmalı."

PARA DERNEĞE VERİLİYOR

Değişik illerde yaptığı araştırmalardan sonra, yoksullara dağıtılmak üzere polislerin yaptığı yardımların Deniz Feneri Derneği'ne verildiğini kaydeden Milletvekili Ersin, 23 Haziran'da İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın cevaplandırmasını istediği soru önergesinde şöyle dedi:
"Emniyet Teşktilatı'nda, yoksullara yardım amacıyla polislerden sık sık toplanan bağışlar, Deniz Feneri Derneği'ne verilmektedir. Bilindiği gibi, söz konusu derneğin Almanya şubesinin yöneticileri, bu ülkede topladıkları bağışları amaç dışı kullandıkları ve yolsuzluk yaptıkları gerekçesiyle Alman yargısı tarafından tutuklanmışlardır."

CEVAPSIZ ÜÇ SORU

CHP Milletvekili Ersin, önergesinde İçişleri Bakanı'na şu soruları yöneltti:
1- Son üç yıl içinde yoksullara yardım gerekçesiyle polislerden toplanan bağışların yıllar itibariyle miktarı ne kadardır?
2-Toplanan bağışlar neden sadece Deniz Feneri Derneği'ne veriliyor?
3- Deniz Feneri Derneği'nin, bağışları amacına uygun değerlendirip değerlendirilmediği, bağışların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıp ulaştırılmadığı nasıl denetleniyor?
Aradan 2,5 geçmesine rağmen sorularına cevap alamayan Milletvekili Ersin, önergesinden sonra uygulamada da bir değişiklik olmadığını, bu konunun takipçisi olacağını söyledi.

ADALET BAKANI: İLİŞKİLERİ VAR

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, MHP Milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz'ın, Deniz Feneri Derneği ile ilgili soru önergesine verdiği cevapta, Türkiye'deki Deniz Feneri Derneği'nin, Almanya'daki Deniz Feneri Derneği'nden zaman zaman projeler için ayni ve nakdi destekler aldığını, bu yardımların da mülki idare amirliklerine düzenli olarak bildirildiğini belirtti.
Bakan Şahin, Türkiye'deki Deniz Feneri Derneği hakkında herhangi bir soruşturmanın bulunmadığını, bir yıl önce derneğin denetlendiğini kaydetti.
Okunmamış 10 Eylül 2008, 12:39   #2
bebe-1-
Ala Geyik

bebe-1- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 1
Rep Derecesi : bebe-1- is an unknown quantity at this point

ya insn artık kime inanacagını sasırır oldu. iyi olmakta suc.. yardm yaparkn gitmesi gereken yere gidiyomu gitmiyomu....?? artık vicdan meselsi oldu ya. cook yazık
Aklımın odaları senle doldu taştı
bebe-1- isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 10 Eylül 2008, 12:48   #3
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about

Sevgili can dost ; haber, tam yerine "cuk" oturmuş...Teşekkür ederim...

Amacımız, Akp nin militanı olan ve bilmem ne tarikadının müridi olan ve bilmem ne şeyhinin etekleri altına saklanarak, takiyye yaparak kendilerini adamdan saydırmaya çalışanlar değil, amacımız, iyi niyetle ve temiz yürekle Akp yi desteklemiş ve onların içyüzünü göremediğinden hala desteklemeye devam eden, özünde Atatürk'çü olan sevgili kardeşlerimize doğruyu ve gerçeği anlatarak, onların da ileriye daha sağlıklı bakmalarını sağlamaktır...

Sevgilerimle...
Okunmamış 10 Eylül 2008, 13:25   #4
Jamjit
"Administrator"
Seek The Red

Jamjit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 515
Rep Derecesi : Jamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of light
Jamjit - MSN üzeri Mesaj gönder Jamjit isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

şimdi televizyonda gördüm yeni bi yardım olayı varmış verdiğin paranın hangi adrese gittiğini takip edebiliyormuşsun

yardım yapacaz bi de yerine ulaştı mı diye bakacaz

yuh artık ya

yakında telefon da verirler ararız

-20 liralık yardım yaptım elinize ulaştı mı ?

böyle yardım mı olur
Jamjit isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Etiketler: , , ,

Bookmarks

Seçenekler
Stil