GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Geyik & Mizah > Geyik Yazılar

Geyik Yazılar Komik dialoglar, hikayeler, seriler... Kısacası geyiğin boynuzunu kopartanların yeri :))

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 11 Aralık 2012, 20:54   #1
Jamjit
"Administrator"
Seek The Red

Jamjit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 515
Rep Derecesi : Jamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of light
Jamjit - MSN üzeri Mesaj gönder Jamjit isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Arrow Ateist İmam

Ateist İmam

Ateist İmam
Ateist Olduğu Gerekçesiyle İstifası İstenen Köy İmamı, Geri Adım Atmıyor: "Mesleğime profesyonelce yaklaşıyorum..."

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Ortancalar Köyü'nde görev yapan İmam Seyfi Çalışkan (28), ateist olduğunu açıklamasıyla birlikte Türkiye'nin gündemine oturdu. Geçtiğimiz cuma günü hutbede ateist olduğunu itiraf eden Çalışkan'ı Diyanet İşleri Başkanlığı jet hızıyla istifaya davet ederken, genç imam ise işine profesyonel olarak yaklaştığını belirterek "Ben inanırım, inanmam ayrı konu ancak işimi en iyi şekilde, layığı ile icra ederim" sözleriyle istifa etmesini gerektiren bir durumun olmadığını kaydetti.

"Görevimin başındayım..."

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından en kısa süre içerisinde görevi bırakması istenilen İmam Seyfi Çalışkan, öğle namazının ardından basına yaptığı yaptığı açıklamada "Görüyorsunuz, aslanlar gibi görevimin başındayım. Cemaatimizle birlikte, başarılı bir şekilde namazımızı kıldık, çıktık. Ben Diyanet öyle dedi, öteki böyle dedi, hepsine kulaklarımı tıkadım, kendi işime bakıyorum" diyerek şöyle devam etti:
"Bakın zaten bu işin kuralı kaidesi belli. rekatı var, efendime söyliyim ezan saati var. Yani her şey kitapta yazılı. Ona uyduğum müddetçe bir problem görmüyorum. Açıkcası bu mesele niye bu kadar büyütüldü onu da anlamıyorum zaten. Misal yabancı teknik adam Türk Milli Takımı'nı çalıştırabiliyor zaman zaman. Ona soruyor muyuz sen Türkiye'ye ne kadar inanıyorsun diye? Belki Türkiye'yi sevmiyor bile adam ama yine de işini en iyi şekilde yapıyor. Ya da mesela bir felsefe öğretmeni, öğrettiği tüm felsefelere inanıyor mu? Manav kendisi kereviz sevmiyor diye satmamazlık ediyor mu? Onlar işlerini yapıyorsa ben niye yapmayayım?"

"Duygusal yaklaşmıyorum..."

İmamlık ve din işlerinin birbirinden ayrı şeyler olduğunu iddia eden Çalışkan, "Görevim neyse çıkıp en güzel şekilde yaparak maaşımı haketmek dışında bir düşüncem yok. İşime profesyonel bir şekilde yaklaşıyorum. Bence zaten bir imam bağımsız olmalı, aksi halde olumsuz şeylerden çabuk etkilenebilir. Duası kabul olmadığında bunu kişisel bir mesele haline getirebilir." diyerek işine duygusal yaklaşmadığı için böyle şeyleri sorun etmediğinin de altını çizdi.

Köy halkı da memnun

Kamuoyunda tartışmalara yol açan imamla ilgili olarak Diyanet'in istifa ısrarı sürerken, Ortancalar Köyü sakinleri ise Seyfi Çalışkan'a sahip çıkarak kendisinin görevde kalmasında bir sakınca görmediklerini ifade ettiler. "Biz durumu ilk öğrendiğimizde, vaazlardan sonra gidip bir de kendimiz kontrol ettik ancak sağolsun, bir tane hadis dahi çarpıtılmadan kendisi tarafından söyleniyor. Bugüne kadar bir yanlışını görmedik, ağzından bir tane olumsuz vaaz çıkmadı" diyen Necmi Ortancalarlı (73), "Haaa ama yarın çıkıp oruçken armut yiyebilirsiniz, hac yerine Küba'ya gitseniz de olur falan derse o noktada bozuşuruz" sözleriyle yine de temkinli yaklaşımını korudu.
Köy muhtarı Naim Gürlüce ise bir süre "yahu bu adamın duası kabul olur mu" şeklinde bir tedirginlik yaşadıklarını belirterek "Sonra baktık kitapta ne diyorsa aynen onu okuyor. Prosekpetüs okur gibi. Ölümüzün pamuğunu falan da düzgün tıkıyor. E daha ne olsun?" sözleriyle imamlarına olan güvenini dile getirdi.

"İmamlık dışında günlük hayatta ters bir hareketini gördüğümüzde eskiden 'yakışmıyor hocaya', 'koca imam böyle yaparsa' gibi itirazlar olabiliyordu. Neticede insanız yani, kimse mükemmel değil. Şimdi öyle bi durum olduğunda "yaa bırak zaten ateist" diye geçip gitme şansımız var." diyen Gürlüce, bu sayede bir imamın hatasının bütün bir camiaya mal edilmesinin de önüne geçildiğini ifade etti.

İmam ve köy sakinlerinin açıklamalarının ardından gözler Diyanet İşleri Başkanlığı'na çevrilirken, İmam Seyfi Çalışkan'ı tekrar imana davet edecek bir heyetin Ortancalar Köyü'ne hareket etmek üzere olduğu da gelen bilgiler arasında.

Zaytung
Jamjit isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 11 Aralık 2012, 22:10   #2
Webmaster
Administrator

Webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 101
Rep Puanı: 247
Rep Derecesi : Webmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura about
Webmaster - MSN üzeri Mesaj gönder

heuheu zeytung haber klasigi
Alt 12 Aralık 2012, 00:32   #3
mucittin
Acemi Geyik

mucittin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 0
Rep Derecesi : mucittin is an unknown quantity at this point

işe profesyonelce yaklaşımla olsa bu iş imam yerine robot konulsada olur ozaman işini yapsın yeter..!!!! cemaate önderlik eden imam inançlı olmadıktan sonra olmaz bu iş ..
mucittin isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 12 Aralık 2012, 13:13   #4
Suicide
"Administrator"
"Kill Them All"

Suicide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 619
Rep Derecesi : Suicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to all

Alıntı:
mucittin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
işe profesyonelce yaklaşımla olsa bu iş imam yerine robot konulsada olur ozaman işini yapsın yeter..!!!! cemaate önderlik eden imam inançlı olmadıktan sonra olmaz bu iş ..
2 sayfa cevap verdim sonra zaytung haberi üzerine bu kadar tartışma olur mu la diyip vazgeçtim.
Alt 12 Aralık 2012, 19:50   #5
REİSS
LayLayLom ve TKG Mod'u
" C¤ Türkiye C¤ "

REİSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 12
Rep Puanı: 149
Rep Derecesi : REİSS will become famous soon enoughREİSS will become famous soon enough
REİSS - MSN üzeri Mesaj gönder REİSS isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

zaytung u aradım ilk cümleden sonra
Alt 13 Aralık 2012, 00:42   #6
Jamjit
"Administrator"
Seek The Red

Rep Derecesi : Jamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of light

yazdığını bir yere yedeklemişsindir sen meslektaş yollasana merak ettim
Alt 13 Aralık 2012, 01:03   #7
Suicide
"Administrator"
"Kill Them All"

Suicide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 619
Rep Derecesi : Suicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to allSuicide is a name known to all

ctrl+a backspace yaptım be meslektaş ama yazarım yine gönderirim sonra
Alt 13 Aralık 2012, 01:16   #8
Jamjit
"Administrator"
Seek The Red

hay bin Scheiße, çok uzunsa uğraşma la
Alt 13 Aralık 2012, 02:58   #9
Caroline
Geyik

Caroline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 6
Rep Derecesi : Caroline is an unknown quantity at this point

Yikildim gulmekten Boyle seyler insanlarin aklina nasil geliyor bilmiyorum Ama mantikli yani adam profesyonel yaklasiyormus, teknik direktore de iyi parmak basmislaar
Etiketler: ,

Bookmarks

Seçenekler
Stil