GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Geyik Merkezi > Duyurular Ve Haberler

Duyurular Ve Haberler Sitemizde bulunan duyuru ve haberleri buradan takip edebilirsiniz

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 3 Şubat 2009, 00:43   #1
gizz87
Administrator

gizz87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 282
Rep Derecesi : gizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the rough
Standart (: Geyikmerkezi İstanbul buluşması özeti :)

(: Geyikmerkezi İstanbul buluşması özeti :)

(: Geyikmerkezi İstanbul buluşması özeti :)
İşte beklenen gün geldi , harikaydı ...
Ayrıntıları aktarmak üzere konuya giriyorum (:

Bildiğiniz gibi ben ve Cem (Jamjit) İzmir'de ikamet ettiğimizden dolayı otogarda buluşup , Webmaster Denizli'den geldikten sonra hep beraber İstanbul yoluna çıkacaktık. Bir gün öncesinden biletlerimiz ayarlanmıştı zaten 31 Ocak gecesi 22.00 da yola çıkılacak diye Ben duramadım evde heyecandan, öğleden sonra garajdaydım (ne zorum varsa ) benden sonra webmaster geldi , Cem'i beklerken zaman geçsin diye merkeze indik.Yani memleketim diye söylemiyorum ama saat kulemizin o muhteşem güzelliğini görüntülemeden yollamaya içim elvermedi adminimizi ( Yalnız bişey daha itiraf edeyim Webmaster İzmir'i benden daha iyi biliyomuş , İzmir'liyim demeye utandırdı beni , ama bana kalsaydı da kaybolacaktık )

Neyse öhhöömm bikaç fotoğraf çektikten sonra otogara gittik , Cem gelmişti zaten otobüste yerlerimize yerleştik. Cem'in yanına bir Koreli vatandaş düştü elinde Türkiye tanıtım kitabı, biraz onunla sohbet ettik , Cem de bu sayede pratik yapmış oldu Hatta kankilik ilişkisine adım atıp birbirimize çerez (ya da kajuu muydu aman işte ondan :P) ikramında da bulunuldu Koreli arkadaşın da Harem'e gideceğini ve orda Türk arkadaşında kalacağını öğrendik.Biletine baktık adı çok uzun olduğu için Bay turist yazmışlar ona gülüştük baya Elindeki kitapta anlamadığı yerden sorular sordu , cevaplamaya çalıştık . Cem biraz ona Türk mutfağından bahsetti , kokoreç ve iskenderi de atlamadı tabi Sonra bi baktık Cem'le Bay turist uyuyakalmışlar , çaktırmadan onları fotoğraf çektik , videoya da aldık

Yolculuğun 9,5 saat olduğu söylendi, e biraz sıkıldık tabi bu duruma ama tam zamanında orda olacaktık (sözde ) Yolun ilk bikaç saati bol muhabbetle geçti, Balıkesir Susurluk'ta yarım saatlik bi mola verdik.Cem uyumuş kalmıştı , zor uyandırdık valla Birer çay içip sohbet ettik.2 saat kadar sonra feribot yolculuğuna başladık , bomboştu zaten hiç beklemedik.Feribotta inip hava aldık biraz, sabahın 4ünde forumdan bi arkadaşı aradık , gelemeyeceğini öğrenince moralimiz bozuldu tabi ama çok uğraşmıştık gelmesi için, neyse..Fotoğraf çekildik deniz yolculuğumuzda da (: Komik bi olay yaşadık tabi "Sigara içmek yasaktır" afişlerinin altında millet püfür püfür tüttürürken bi ben mi enayiyim deyip tam sigara yakacağım anda görevli geldi ve sigaraları söndürelim dedi kaldım öyle , nerden bilirdim ki tam görevlinin karşısında oturduğumu

Sonra İstanbul'a ayak bastığımız anda muavin bikaç koltuk ilerimizdeki kişilere inebilirsiniz deyince şaşırdık , adamlar daha yolculuk edeceklerini düşünüyolardı çünkü , çok erken bi saatte indiler.Onların söylenmelerine gülerken bizi de bi süre sonra indirdiler geldik diye sabah 7.30 da ineceğimizi beklerken 5'te inince tabi şaşırdık biraz.Ataşehir'de inip Harem servisine bindik , tabi 2,5 saat sürecek diye düşünürken 15 dk sonra Harem'deydik Webmaster indiğimiz yerde firma yetkilileriyle tartıştı ama ne faydaa saat 5.30 da Harem'deydik hiç bi yeri bilmiyoruz millet 8.30 da gelecek 3 saat ne yapacağımızı düşündük , sahilde dolaştık , bi yere girip kahvaltı yapmaya çalıştık , zaman hala geçmiyo tabi Nuri Baba'yı aradık telefonu kapalı , Rosen'i aradık yola çıkmak üzerelermiş.Onları bekledik. Yalnız bi komik olayımız daha oldu , Nuri Baba'yı 3-4 kere aradık her arayışımızda da 10 dk sonra ordayım kadıköy'deyim şu anda 10 dk sonra ordayım diye diye 1 saat sürdü Cem de diyo ki : 'ee delikanlı adam işte sözünden şaşmaz , ne zaman ararsak 10 dk der. ' O bekleyişte tek öğrendiğimiz , kim Kadıköy'deyiz dediyse 10 dk sonra yanımızda olacaklarıydı

Uzun bi bekleyişten sonra Özlem'le Uğur geldi , baya bi özleşmişiz canım arkadaşımla sarıldık , muhabbet ettik , sonra hep beraber bi yere oturduk bişeyler içerken Nuri Baba , misafirleri Nursel Hanım ve Taner Bey geldi.Onlarla tanışıp konuştuktan sonra araba ile mi gezelim vapur mu tramvayla mı gezsek diye düşündük , sonrasında İstanbul'un en güzel tramvay ve vapurla dolaşılacağına karar vererek Sirkeci istikametine doğru vapurla yol aldık ve iner inmez dolaşmaya başladık.Sultanahmet, Topkapı , Mihrimah Sultan Camii , Çinili Camii , Ayasofya gibi tarihi yerleri dolaşıp bol bol fotoğraf çekildik. Sultanahmet camisinin tavan dekorasyonuna bayıldık baya güzeldi.Nuri Baba'nın 'ne olur bi çay içelim , ölücem yoksa ' demesi üzerine bir cafeye gidip bişeyler yiyip içtik, bol muhabbetler ettik Yemekte çok eğlendik , kahveler içtik , muhabbetimiz çok güzeldi

Boğaz manzaralı fotoğraflar çektirdik.Tramvaya binip bi kaç yer daha gezdik. Kadıköy'e gidip o meşhur boğanın yanında fotoğraf çektirdik Fenerbahçe'nin maçı varmış heralde bi topluluk slogan sesleriyle dolaşıyordu , ee Kadıköy'de normaldir tabi =) Bahariye caddesine gittik , benim alışveriş hastası arkadaşım Özlem'in çanta, cüzdan , kıyafet sevdasına bol bol alışveriş mekanlarına girdik , e tabi alışverişsiz olmaz

Vapurda martılara simit attık hep beraber , harikaydı ya havaya attığımız anda kapıyorlar yere düşmesine imkan yok simitlerin

Kadıköy'de çok güzel bir cafeye girip yine bişeyler içtik veee....Özlem'le tavla oynayalım dedik , yendim tabi kahretsin Sonra bi baktık webmaster'la Uğur oyunumuza karışıyorlar () , siz oynayın da görelim dedik , baya çekişmeli bi turnuva oldu , webmaster "para parayı çeker" diye diye galip geldi sonunda

Daha sonra monopoly oyununa başladık , ben kasa olucam diye tutturunca kimse bişey demedi , tabi sonradan anladım neden onların olmak istemediklerini ben battım çünkü Herkes ev , otel dikerken ben paso şans kartlarından ve kamu fonlarından çıkan cezaları ödedim , garip kaldım emlak dünyasında be yazık bana Sular idaresi diye bi yer vardı , ama normal kart değil , elle yazmışlar ,çirkin duruyordu.Cem onu almak istedi , kasayım ya ben illa ki karışıcam Dedim alma onu çok çirkin duruyo bak elle yazmışlar , hayır dedi alıcam , e verdim ben de Vermez olaydım Sürekli oraya ilerlemekten , Cem'e atılan zar sayısının bilmem kaç katı kadar kira ödemekten delirdi bütün grup Sürekli de oraya gidip durduk , sanki başka yer yokmuş gibi , çekti mıknatıs gibi , e çirkin yazılmış dedik ya alındı heralde gösterdi bize çirkinliğini Yalnız içimde kaldı , bi vermedi Özlem bana iki pembe ilçeyi de bi ev kursaydım tabi kendisi kurdu turunculara 2şer ev ama Yeniköy için ne uğraştı herkes anlatamam size tam başlangıç noktasının dibinde , Uğur'a kısmet oldu almak Webmaster Yeniköy için verdiği tekliflere "yokum" cevabını alınca , ve üstüne üstlük daha cazip teklifler geldikçe oyun iyice kızıştı tabi Ben de kasada para üstü ver , tapu ver , başlangıç noktasından geçene 20şer bin ver derken bi baktım iflas etmişim Paralar duruyo , 2 tane de istasyon almışım nasıl olduysa o da millet ev dikti ben daha 2 rengi toparlayamamışım Anlayacağınız para var, huzur yok durumu yaşadım

Oyundu ,muhabbetti derken hava iyice karardı..Dedik İstanbul'un hele hele Kız Kulesi'nin tadı zaten karanlıkta çıkar..Cafe'den çıkıp geze geze durağa geldik.İstanbul'un o kalabalığı, gürültüsüne rağmen karanlıkta daha bi harika güzelliği varmış , bunu gördük Otobüse binip ÜSküdar'da Kız Kulesi'nin yakınlarında indik.Sahil Yolu'nu dolaşıp Kız Kulesi'ne gittik.Muhteşem bi güzelliği vardı , kartpostallardaki gibi..Işıklandırılması , yeri , kıyı tekneleri..Herşeyi harikaydı , anlatılamayacak derecedeki güzellikte bi görselliği vardı Fotoğraflarımızı çekildik , tek tek ya da toplu bi şekilde..Saatlerimiz gidiş vaktine yaklaşıyordu ki Özlem'lerden ayrılıp Harem otogarına doğru ilerledik..Servisimize binip Ataşehir Otogarı'nda indik , yine biletlerle ilgili bi sorun çıktı ve yine bi tartışma tabi
Neyse otobüsümüze bindik..Yorgunluk , uykusuzluk derken herşeye rağmen mükemmel bi gezi olduğunu anımsattık birbirimize ve işte yine sizlerleyiz...

Gelen arkadaşlarımıza , hatta özellikle Uğur arkadaşımıza çok çok teşekkürlerimizi sunuyoruz..Nuri Baba ve misafirleri için ayrıca özel teşekkürlerimizi iletip saygılarımızı sunuyoruz..

Bir dahaki buluşmalarımızı daha kararlı üyelerimizle yapacağımız sözünü vererek önümüzdeki görüşmeler için hepinizi beklediğimizi söylemek istiyoruz..

Kendi savaşınızı açmalısınız, kendi düşüncelerinizin uğruna..
Düşünceleriniz yenilse bile, dürüstlüğünüz zafer çığlıkları atmalıdır bunun için..
gizz87 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 3 Şubat 2009, 00:44   #2
Webmaster
Administrator

Webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 102
Rep Puanı: 247
Rep Derecesi : Webmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura about
Webmaster - MSN üzeri Mesaj gönder

Gercektende çok güzeldi. Güzel bir gün gecirdik. Sadece ikimiz forumdayız digerleri uyuyor )

Bir sonraki görüşmenin daha da güzel olacagı kesin. Artık birbirimizi de tanıdık.
Alt 3 Şubat 2009, 00:52   #3
aysenurr
Emekli Mod Geyik

aysenurr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 4
Rep Derecesi : aysenurr is an unknown quantity at this point

ay çok güzelmiş bende olsaydımda bi evde ben dikseydim keşke
Alt 3 Şubat 2009, 01:59   #4
EwReM
Ala Geyik

EwReM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: -11
Rep Derecesi : EwReM can only hope to improve

güzelmiş benım de günüm cok güzeldı dun cok mutlıuydum sewdıgım yanımdaydı hele bıde sewdıgınle ılerıye dönuk bı adım atıyosun ya bu tarıf edılemez bı mutluluk
EwReM isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 3 Şubat 2009, 01:59   #5
cici-burcu-94
Ala Geyik

cici-burcu-94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 2
Rep Derecesi : cici-burcu-94 is an unknown quantity at this point

off ya ağlıcam şimdi elimde olsa hemen ordaydım ama yaa çookk güzelmişş olsun sizler benm yerimede gezmiş sayılın
cici-burcu-94 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 3 Şubat 2009, 02:28   #6
bebe-1-
Ala Geyik

bebe-1- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 1
Rep Derecesi : bebe-1- is an unknown quantity at this point

evt cok güzel görünüyo gerçktn bnde bugün geldim ist a
Aklımın odaları senle doldu taştı
bebe-1- isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 3 Şubat 2009, 02:31   #7
Webmaster
Administrator

Webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 102
Rep Puanı: 247
Rep Derecesi : Webmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura about
Webmaster - MSN üzeri Mesaj gönder

Resim ekledim.
Konu dışında alakasız mesajlar yazılmazsa sevinirim. Teşekkurler
Alt 3 Şubat 2009, 02:35   #8
bebe-1-
Ala Geyik

Alıntı:
Webmaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Resim ekledim.
Konu dışında alakasız mesajlar yazılmazsa sevinirim. Teşekkurler
eger üstüne alınması gerekn kişi bnsem gelmk isteyipte bazı sebeplerden ötürü şehir dışında oldugm için yazdm web..
Alt 3 Şubat 2009, 02:38   #9
gizz87
Administrator

gizz87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 282
Rep Derecesi : gizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the rough

Gereksiz yorumları engellemek için site geneline hitap eden bir mesajdı..
Özel olarak üstüne alınması gereken kişiler alınabilir fakat şahsi görüşlü yazılmadığını belirtmek isterim yönetim olarak..

Kendi savaşınızı açmalısınız, kendi düşüncelerinizin uğruna..
Düşünceleriniz yenilse bile, dürüstlüğünüz zafer çığlıkları atmalıdır bunun için..
gizz87 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 3 Şubat 2009, 02:38   #10
bebe-1-
Ala Geyik

ok
Etiketler: , , ,