GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Genel > Dini Konular

Dini Konular Dini paylaşımlar ve sohbetlerin yer aldığı bölüm

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 16 Eylül 2010, 01:47   #11
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about

Alıntı:
DiMpL€ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
nuri baba bence ramazan ın dediği doğa yasalarına karşı çıkmak değil...

istenildiğinde ve iradeye sahip olduğunda birçok yanlışı doğru yapabilmek...

Sevgili Dimple arkadaş...

Ülkemizin gelenekleri görenekleri ve ahlak anlayışı, bayanların erkekler gibi rahat hareket etmesini ve canı istediği zaman bir erkekle birlikte olmasını engelliyor...Kabul ediyorum..

Ancak, bu durum erkekler için geçerli değildir...Zira erkekler, gerek dışarıda ki, gerekse özel yerlerde ki bayanlarla birlikte olarak bu arzularını tatmin edebiliyorlar...

Ramazan arkadaşımız, bir kadınla birlikteliği evlenmeden önce "Günah" olduğu inancıyla reddediyor...

Maden günah değildi, ben niye duruyorum ki diyor...

Ve sen, çok değerli arkadaşım, ve sen, bayan olduğun için, erkeklerin iç dünyasını ve cinsel dürtülerini bilemediğinden, Ramazanı kendinize benzeterek diyorsunuz ki...

"Ramazanın bu söylediği, doğa yasalarına aykırı değil"...Demek doğa yasaları hakkında o kadar bilgi sahibisin ki, Ramazanın "iradesine sahip çıktığını" söylüyorsun, hemde bir bayan olarak ve erkekler adına...Oysa biz, cinsel dürtülerden sözediyoruz, sapıklıktan değil..

20 yaşına gelmiş bir delikanlının, bir bayana ,bu güne kadar "günah" diyerek yaklaşmamasını sen "irade" olarak değerlendiriyor ve doğa yasalarına aykırı değildir diyorsun...!!!

Seni kutlardım ama ne yazık ki bayansın..sadece gülüyorum...!!!

Sevgilerimle, cinsel dürtüyü ve sapıklığı ve de iradeyi çorba yapan arkadaşım...Rica etsem, çorbaya biraz da pul biber atar mısın ?
Alt 17 Eylül 2010, 15:32   #12
KuRTaL
Dizi, Haber, Spor Mod'u
ultrAslan

KuRTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 463
Rep Derecesi : KuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of light
KuRTaL - MSN üzeri Mesaj gönder

Sevgili Nuri Abi'cim...

2 yıla aşkın bir süredir beni tanıyorsunuz. Eğer beni anlamaya çalışsaydınız, şimdiye kadar siyasi olsun, dini olsun farketmiyor, hiçbir konuda papaz duruma düşmezdik. Eleştiri mi yapıyorsunuz? Yanlış üslup. Bişileri anlatmaya mı çalışıyorsunuz? Yanlış Üslup. Yoksa gerçekleri mi göstermeye çalışıyorsunuz? Ama o da yanlış üslup. Şimdiye kadar ne sen beni, ne de ben seni anladım. Bundan sonra da birbirimizi anlamaya ihtiyaç yok diye düşünüyorum. Hani derler ya ''herkesin dini kendine'' diye. Yalan mı? Ben kendime müslümanım, sen kendine... Kurcalamaya gerek yok. Bu konuda kimin haklı olduğunu sadece Allah bilir... Ortak noktamız var değil mi? İkimiz de ALLAH'a, Kur'an-ı Kerim'e, Peygamberlere inanıyoruz... Aman Allah'ım. Yoksa ortak noktamız yok mu? Allah bilir...

Saygılarımla Nuri Abi...

İSTİKRAR SÜRSÜN, GEYİK MERKEZİ BÜYÜSÜN
KuRTaL isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 17 Eylül 2010, 16:27   #13
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about

Alıntı:
Kurtal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Nuri Abi'cim...

2 yıla aşkın bir süredir beni tanıyorsunuz. Eğer beni anlamaya çalışsaydınız, şimdiye kadar siyasi olsun, dini olsun farketmiyor, hiçbir konuda papaz duruma düşmezdik. Eleştiri mi yapıyorsunuz? Yanlış üslup. Bişileri anlatmaya mı çalışıyorsunuz? Yanlış Üslup. Yoksa gerçekleri mi göstermeye çalışıyorsunuz? Ama o da yanlış üslup. Şimdiye kadar ne sen beni, ne de ben seni anladım. Bundan sonra da birbirimizi anlamaya ihtiyaç yok diye düşünüyorum. Hani derler ya ''herkesin dini kendine'' diye. Yalan mı? Ben kendime müslümanım, sen kendine... Kurcalamaya gerek yok. Bu konuda kimin haklı olduğunu sadece Allah bilir... Ortak noktamız var değil mi? İkimiz de ALLAH'a, Kur'an-ı Kerim'e, Peygamberlere inanıyoruz... Aman Allah'ım. Yoksa ortak noktamız yok mu? Allah bilir...

Saygılarımla Nuri Abi...

Sevgili Ramazan ; yazını bir kaç kez okudum...Senin kadar anlayışlı ve sağlıklı kafa yapısına sahip olmadığımdan algılamam biraz geç oluyor...

Birgün çok sevgili bir dostum bana "Nuri baba Ramazan'a çok mu yükleniyorsun ne " diye sormuştu ve ben de ona " Onu seviyorum ve ona sataşmak hoşuma gidiyor" demiştim...

Bunların artık önemi kalmadı sevgili Ramazan...

Sana yanıt vermemin nedeni de, yazının sonunu "Saygılarımla" diye getirdiğin içindir...

Ortak noktamızı sormuştun, seni merakta bırakmayayım...

Öyle çok ortak noktalarımız vardı ki (Bunun için sana sataşmak hoşuma gidiyordu) ama artık hiç önemi kalmadı...

Kısaca, hiç bir ortak noktamız yok değerli Ramazan Bey...

Saygılarımı sunuyorum...Lütfen kabul buyurunuz...!!!
Alt 17 Eylül 2010, 16:34   #14
KuRTaL
Dizi, Haber, Spor Mod'u
ultrAslan

KuRTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 463
Rep Derecesi : KuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of lightKuRTaL is a glorious beacon of light
KuRTaL - MSN üzeri Mesaj gönder

Alıntı:
NURİ BABA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Ramazan ; yazını bir kaç kez okudum...Senin kadar anlayışlı ve sağlıklı kafa yapısına sahip olmadığımdan algılamam biraz geç oluyor...

Birgün çok sevgili bir dostum bana "Nuri baba Ramazan'a çok mu yükleniyorsun ne " diye sormuştu ve ben de ona " Onu seviyorum ve ona sataşmak hoşuma gidiyor" demiştim...

Bunların artık önemi kalmadı sevgili Ramazan...

Sana yanıt vermemin nedeni de, yazının sonunu "Saygılarımla" diye getirdiğin içindir...

Ortak noktamızı sormuştun, seni merakta bırakmayayım...

Öyle çok ortak noktalarımız vardı ki (Bunun için sana sataşmak hoşuma gidiyordu) ama artık hiç önemi kalmadı...

Kısaca, hiç bir ortak noktamız yok değerli Ramazan Bey...

Saygılarımı sunuyorum...Lütfen kabul buyurunuz...!!!
Belki inanmıyacaksın ama Nuri Abi çok sevdiğim bi arkadaşımda bana şöyle demişti: ''Nuri Baba'yla fazla laf dalaşına girme. Zararlı çıkan sen olursun'' diye. Yemin ederim cevabım şu olmuştu: ''Nuri Abi'yle siyasi ve dini konularda hep ters düşeriz, ama onunla tartışmanın cidden güzel bi zevki var. Ne kadar ağır kelimeler kullanılsa da kafaya takmıyorum. Eğer kafaya taksam zararlı çıkmış olurum'' dedim. Bak ortak noktamızı bende buldum Nuri Abi. Madem ki birbirimizle tartışmayı bu kadar seviyoruz, neden ikimizde birbirimizin görüşlerine saygı duymuyoruz? (Bu arada kim olursa olsun, babamdan büyük bi insana saygı gösterme zorunluluğum var. Bu yüzden her yorumumun altında mutlaka ''Sagılarımla'' sözcüğü olacak...)

Saygılarımla Nuri Abi...

İSTİKRAR SÜRSÜN, GEYİK MERKEZİ BÜYÜSÜN
KuRTaL isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Etiketler: , ,

Bookmarks

Seçenekler
Stil