GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Genel > Atatürk sayfası

Atatürk sayfası Atatürk Sayfamız

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 27 Mart 2010, 18:23   #1
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about
Standart ATATÜRK Diyor ki.....(Bir paragraf)

ATATÜRK Diyor ki.....(Bir paragraf)

ATATÜRK Diyor ki.....(Bir paragraf)
Aziz milletvekilleri,

Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana hatlardır. Fakat bu prensipler, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.

M. K. Atatürk"ün 01.11.1937 Meclis Açılış Konuşmasından
Alt 27 Mart 2010, 18:39   #2
matthew
KaraKartaL

matthew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 167
Rep Derecesi : matthew has a spectacular aura aboutmatthew has a spectacular aura about

dogma: bir konudaki görüşün tartışılamaz bir şekilde kabulu
gaip: görünmeyen alem

e ne varki şimdi bunda?Atatürk gayet mantıklı konuşmuş,biz şeriatle yönetilmeyeceğiz demiş.Mustafa filminin son sahnelerınden biri bu,izledim ve çok saçma geldi..
Neden Atatürk'ü islam düşmanı gibi gösterme çabası içindeler bi türlü anlamam,cenaze namazı kılınan bir adam neden gayrimüslüman,hatta islam düşmanı gösterilmeye çalışılıyor.gerçi aynı filmde diktatör bile gösterildi..

Konu matthew tarafından (27 Mart 2010 Saat 18:41 ) değiştirilmiştir.
matthew isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 27 Mart 2010, 18:41   #3
feverchild
bittik abi ya

feverchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 590
Rep Derecesi : feverchild is a name known to allfeverchild is a name known to allfeverchild is a name known to allfeverchild is a name known to allfeverchild is a name known to allfeverchild is a name known to all

taha akyol - ama hangi atatürk.

okunması gereken bir kitap.
feverchild isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 27 Mart 2010, 18:54   #4
matthew
KaraKartaL

Rep Derecesi : matthew has a spectacular aura aboutmatthew has a spectacular aura about

kesinlikle.

artık şu Atatürk'ü din düşmanı türünden yaklaşımlar son bulsun,bunlar da çok baydı
sunu iddia etmiyorum 5 vakit namaz kılıyordu demiyorum,yada sofuydu demiyorum ama ateist,din düşmanı gibi şeyler gerçekten sıkmaya başladı.

Konu matthew tarafından (27 Mart 2010 Saat 18:57 ) değiştirilmiştir.
matthew isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 27 Mart 2010, 19:37   #5
gizz87
Administrator

gizz87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 282
Rep Derecesi : gizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the rough

Alıntı:
matthew Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kesinlikle.

artık şu Atatürk'ü din düşmanı türünden yaklaşımlar son bulsun,bunlar da çok baydı
sunu iddia etmiyorum 5 vakit namaz kılıyordu demiyorum,yada sofuydu demiyorum ama ateist,din düşmanı gibi şeyler gerçekten sıkmaya başladı.
Sıkılacak bir durum yok ki..Kimse -dinine bağlı olanlar Atatürk düşmanıdır ya da tam aksidir- diye bir tezi savunmuyor.

Alıntı:
Fakat bu prensipler, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır.
Bir tutulmamalıdır diyor burda, yani onlara inanmayın diye bir ifade yok.

Sadece, dini konularla devlet meseleleri birbirine karıştırılmamalıdır demek istiyor.

Laiklik bu değil midir? Ya da Atam'ın söylediği söz, laiklik tanımını yeterince anlatmıyor mu?

Kendi savaşınızı açmalısınız, kendi düşüncelerinizin uğruna..
Düşünceleriniz yenilse bile, dürüstlüğünüz zafer çığlıkları atmalıdır bunun için..
gizz87 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 27 Mart 2010, 19:42   #6
matthew
KaraKartaL

Alıntı:
gizz87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sıkılacak bir durum yok ki..Kimse -dinine bağlı olanlar Atatürk düşmanıdır ya da tam aksidir- diye bir tezi savunmuyor.

Bir tutulmamalıdır diyor burda, yani onlara inanmayın diye bir ifade yok.

Sadece, dini konularla devlet meseleleri birbirine karıştırılmamalıdır demek istiyor.

Laiklik bu değil midir? Ya da Atam'ın söylediği laiklik tanımını yeterince anlatmıyor mu?
emin ol dinini yaşayanlar Atatürk düşmanıdır diye düşünan gerizekalılar var.
ama benim dediğimle bu ne alaka esas ben anlamadım ben diyorum ki,artık Atatürk din düşmanı gibi gösterilmesin ,baydı..

sanırım Mustafa adlı abuk subuk filmi izlemedin,son sahnesini ilzersen anlarsın ki can dündar bu sözlerle Atatürk'ü bir din düşmanı gibi göstermeye çalışmış..ayrıca benim yazdığımıda bidaha okursan sevinirim bende senin dediğini demişim ama sen sanki ben farklı bişey demişim gibi göstermişssin =)
Alt 27 Mart 2010, 19:56   #7
gizz87
Administrator

gizz87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 282
Rep Derecesi : gizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the rough

Alıntı:
matthew Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
emin ol dinini yaşayanlar Atatürk düşmanıdır diye düşünan gerizekalılar var.
ama benim dediğimle bu ne alaka esas ben anlamadım ben diyorum ki,artık Atatürk din düşmanı gibi gösterilmesin ,baydı..

sanırım Mustafa adlı abuk subuk filmi izlemedin,son sahnesini ilzersen anlarsın ki can dündar bu sözlerle Atatürk'ü bir din düşmanı gibi göstermeye çalışmış..ayrıca benim yazdığımıda bidaha okursan sevinirim bende senin dediğini demişim ama sen sanki ben farklı bişey demişim gibi göstermişssin =)
Hayır amacım seni karşıt fikirde çıkarmak değildi kesinlikle..

Yanlış anlamış olabilirim , Nuri Babam ve bu sitenin üyeleri o bahsettiğin kişi grubunun içine giriyormuş gibi anladım sanırım afedersin.

Haklısın savunduğumuz düşünceler aynı

Kendi savaşınızı açmalısınız, kendi düşüncelerinizin uğruna..
Düşünceleriniz yenilse bile, dürüstlüğünüz zafer çığlıkları atmalıdır bunun için..
gizz87 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 12 Nisan 2010, 11:37   #8
RosEn
Mus Geyiği

RosEn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 45
Rep Derecesi : RosEn is on a distinguished road

Burada Atatürk'ü din düşmanı gibi gösteren ya da nohut beyinlilerin öyle göstermeye çalıştığı yer "gökten indiği sanılan" cümleciğidir. herkes bu cümleciği alıp evirip çevirip binbir türlü şekle sokuyor. Ayrıca şu da var: Atatürk müslüman olmayabilirdi. Hristiyan,yahudi de olabilirdi. Ama sonuca bakmak gerekiyor. Sonuç olarak Türkiye Cumhuriyetini kurdu mu? Evet! Bizim şeriattan kurtulmamızı sağladı mı? Evet! o zaman sorgulamanın alemi yok diye düşünüyorum.!
senin her gidişinde sürgün oluyorum ben
en kötüsü aslında gitmeden sürgün olmak
içimi acıtıyor böyle öksüz yaşamak
HANİ GİTMESEK DİYORUM...

RosEn isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Etiketler: , , ,

Bookmarks

Seçenekler
Stil