GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Genel > Atatürk sayfası

Atatürk sayfası Atatürk Sayfamız

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 13 Temmuz 2009, 19:48   #1
RosEn
Mus Geyiği

RosEn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 45
Rep Derecesi : RosEn is on a distinguished road
Standart "Türk Gençliğine..!!"

"Türk Gençliğine..!!"

"Türk Gençliğine..!!"
Öncelikle "Andımız"ın "varlığım Türk varlığına armağan olsun" cümlesini bi düşünmek lazım.

Geçenlerde açtığımız emo fontu ile ilgili konuya gelen tepkiye bakılırsa zavallı Türk gençliği "andımız"ın bu cümlesinden ziyade yoldan çıkmışlığa varlığını armağan etmek peşinde..

Türk varlığı tarih boyunca saldırılara uğramış ve her dönem yiğit gençler bu saldırılara dur demesini bilmişler..

Ama şimdi yetiştirilmeye çalışılan gençlik herşeyiyle rahat,düşünmesini bilmeyen,beyni körlenen kişiler..

Birisi çıkıp "ulen ben varya ben 15 yaşımdan beri bara girebiliyorum" demeyi marifet sayıyor,öteki çıkıyor "size ne nasıl yazarsam yazarım ben özgürüm" diyor...

Hop ama bir dakika.. Kimse çıkıp herhangi bi yaptırımda bulunuyor mu?

Hayır tabii ki..

Bulunmazda..Özgürlükçüyüz ya hepimiz.. Herkes özgür ya kendi kafasına göre..

Ama özgürlük nedir? Nasıl kazanılır? Özgürlüğümüz kazanılırken için neler çekildi? Ne bedeller ödendi? Ulu önder Atatürk'ün komutasındaki kahraman ve asil Türk askerleri ne zorluklar çekti? Bunları bilen varmı?.. Var.. Ama düşünen,kafa yoran.. Maalesef çok az..

Sevgili arkadaşlar...

Burası bizim ülkemiz,bizim topraklarımız.. Gidecek başka biryerimiz yok.. Ha "amaan ne olucak başka bir ülkeye giderim" diyorsan sana lafım yok.. Ama Vatanını seven bizlerin gidecek başka yerleri yok..

Peki bu ülke nasıl korunacak? Nasıl "bir" tutulacak? Kim sağlayacak bunu? Yabancılar gelipde hayrına yapmayacaklar elbet..

Bunu yapabilecek olanlar yine bizleriz..

Bırakın Allah aşkına "Emo"luğu, "Gotik"liği,"Kıro"luğu bir kenara.. Gelin birlik olalım,hep beraber olalım.. Kimin ne tarz müzik dinlediğinden bize ne? Ya da nasıl giyindiğinden? Ama gel Türkçe'mizi bozmayalım.. O'na sahip çıkalım..

Bütün dünya;özellikle "kürdistan"ı kurmaya çalışan şerefsizlere yol vermeyelim. Bu ülke doğusuyla,batısıyla,güneyiyle,kuzeyiyle bizim.. O'na da yine sahip çıkacak olan biziz..

Son söz olarak diyoruz ki:

"VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...!!!!"

Özlem (RoSeN) & Selçuk (Miklagard)
senin her gidişinde sürgün oluyorum ben
en kötüsü aslında gitmeden sürgün olmak
içimi acıtıyor böyle öksüz yaşamak
HANİ GİTMESEK DİYORUM...

Konu RosEn tarafından (13 Temmuz 2009 Saat 20:13 ) değiştirilmiştir.
RosEn isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 13 Temmuz 2009, 20:23   #2
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about

Bir milleti MİLLET yapan en önemli unsur DİL’dir..

Geçenlerde bir Fransız dilbilim uzmanı: “Bizler, bir FRANSIZ MİLLETİ yaratabilmek için bin yıl boyunca FRANSIZCA’ya gözümüz gibi baktık, besledik, koruduk” diyordu..

Cumhurbaşkanı GÜL, 21 haziranda 732. TÜRK DİL BAYRAMI etkinliklerine katılmak üzere KARAMAN’a gitti.. Muhtemelen Karamanoğlu Mehmet beyin Anıtındaki FERMANI hiç okumadı.. Bakın o fermanda Mehmet Bey, 732 yıl önce DEVLET kurmada dilin önemini nasıl vurgulamış:

“BÜGÜNDEN SONRA HİÇ KİMSE SARAYDA, DİVANDA, MECLİSTE, TÜRKÇE’den BAŞKA DİL KULLANMAYACAKTIR

Osmanlı İMPARATORLUK oldu, ama DİL’ine sahip çıkamadığı için hiçbir zaman MİLLET olamadı ve battı.. Bugün Türkiye’yi yönetenler TÜRKÇE’nin kuyusunu kazarken, MİLLET olma şuurumuza darbe vurduklarını görmüyorlar mı?.. diyeceğim ama demiyorum...Zira, görüyorlar ve arkalarını dayadıkları ağababaları AB-D nin talimatlarıyla bilinçli olarak yapıyorlar

1. TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÜNİTER BİR DEVLETTİR

2. TÜRKİYE CUMHURİYETİN DE AZINLIKLAR LOZAN ANTLAŞMASIYLA BELİRLENMİŞTİR.

Bilemeyenler için tekrar anımsatalım..

AZINLIKLAR GAYRİMÜSLİMLERDİR.

Yani ; Türk-Kürt-Çerkez-Zaza-Laz-Gürcü-Tatar-Türkmen-Alevi-Şii-Sunni.v.s. AZINLIK DEĞİLDİR...

3. BU ÜNİTER YAPININ DEĞİŞTİRİLMESİ TEKLİF DAHİ EDİLEMEZ MADDELER İÇİNDEDİR.

Peki..Bu "Azınlıklar" konusuna neden girdim...Son günler de Kürtçenin "Resmi Dil" olması için girişilen aşağılık ve haince uygulanmaya çalışılan opersyonların gerçeğini göresiniz diye...

Almanya'da, bir resmi daire de çalışan Türk kökenli bir memurla bile "Türkçe" konuşamazsınız..Eğer Almanca bimiyorsanız, yanınıza verilen tercüman vasıtasıyla, orada ki görevli Türk le bile Almanca konuşmak zorundasınız...

İşte bu anlam da, "Türkçenin yanında Kürtçe de resmi dil olsun" diyenler, bilinçli olarak vatanımızı bölmeye çalışan satılık uşak ve hainlerdir...

Biricik Özlemim...Eline emeğine aydınlık yüreğine sağlık...

Sevgilerimle..
Alt 13 Temmuz 2009, 21:24   #3
3qu!nox
Mus Geyiği

3qu!nox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 8
Rep Derecesi : 3qu!nox is an unknown quantity at this point
3qu!nox - MSN üzeri Mesaj gönder

çok güzel bir yazı olmuş özlem genç arkadaşlar umarım okur
Alt 13 Temmuz 2009, 21:40   #4
RosEn
Mus Geyiği

RosEn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 45
Rep Derecesi : RosEn is on a distinguished road

Teşekkürler Tolga.. Selçuk ve ben birlikte yazdık inşallah faydalı olur..
senin her gidişinde sürgün oluyorum ben
en kötüsü aslında gitmeden sürgün olmak
içimi acıtıyor böyle öksüz yaşamak
HANİ GİTMESEK DİYORUM...

RosEn isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 13 Temmuz 2009, 23:33   #5
qσтhićqiяL
Geyik

qσтhićqiяL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 0
Rep Derecesi : qσтhićqiяL is an unknown quantity at this point

Bırakın Allah aşkına "Emo"luğu, "Gotik"liği,"Kıro"luğu bir kenara.. Gelin birlik olalım,hep beraber olalım.. Kimin ne tarz müzik dinlediğinden bize ne? Ya da nasıl giyindiğinden? Ama gel Türkçe'mizi bozmayalım.. O'na sahip çıkalım..

baq aslında türkçeye qerceqden sayqı duyan birisiyim sadece yazarken bi qac ünlü harfleri kullanmıyorum yoksa türkçe düşmanı değilim akside türkçeye ve türkiyeye cok sayqı duyanım kendim türk değilim ama türkiyede olmadığım zamanlarda bile saygı duyardım bu ülkeye insanlarına..

sadisttir insanlar kendilerine uyqun bir mazoşist ararlar sonrada kullanıp kullanıp atarlar
qσтhićqiяL isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 14 Temmuz 2009, 00:12   #6
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about

Alıntı:
qσтhićqiяL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

baq aslında türkçeye qerceqden sayqı duyan birisiyim sadece yazarken bi qac ünlü harfleri kullanmıyorum yoksa türkçe düşmanı değilim akside türkçeye ve türkiyeye cok sayqı duyanım kendim türk değilim ama türkiyede olmadığım zamanlarda bile saygı duyardım bu ülkeye insanlarına..

Sevgili genç arkadaşım...

Rivayet olunur ki ; bir gün Fatih Sultan Mehmet, deniz kenarında namaz kılan bir çobana rastlar..Çoban namazı "Ak koyun, kara koyun" diyerek kılmaktadır...Fatih ; çobana bir sure öğretir...Elbette çoban Fatih'i tanımamaktadır...

Ve Fatih atını denize doğru sürer ve bir süre gider...Bir ara döner bakar ki, çoban denizin üzerinde koşarak gelmektedir ve bağırmaktadır...

"Hemşerim, öğrettiğinin şurası neydi unuttum" der...

Fatih ; denizin üzerin de koşan çobana bakar ve "Sen yine ak koyun, kara koyun diye devam et" der...

Çoban, ibadet ettiğine öylesine inanmıştır ki, dua diye ne okursa okusun Rabbin kabulüdür....

Bizler "Tanrı" değiliz elbette ama yukarıda ki yorumu yazabilen bir genç arkadaşım ve kendisinin özel durumunu da özellikle belirten bu güzel arkadaşım....

Sen Türkçeye zarar vermezsin ve veremezsin....

Nasıl yazarsan yaz...Benim kabulümdür....!!!

Sevgilerimle...
Alt 14 Temmuz 2009, 00:41   #7
gizz87
Administrator

gizz87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 282
Rep Derecesi : gizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the rough

Canım arkadaşım ne güzel bir yazı bu böyle..Yapılacak en mantıklı yorumları sağolsun Nuri Babam icra etmiş..Cennet vatanımıza böylesine duyarlı sahip çıkma çabaların için sonsuz teşekkürler ediyorum size..

Sana gelince gotik arkadaşım ; Türkçe dostu olsaydın , Türkçe'nin baş harfini büyük yazar , "k" veya "g" harfleri yerine bizim alfabemizde bile olmayan "q" harfini kullanmazdın..

Kendi savaşınızı açmalısınız, kendi düşüncelerinizin uğruna..
Düşünceleriniz yenilse bile, dürüstlüğünüz zafer çığlıkları atmalıdır bunun için..
gizz87 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 14 Temmuz 2009, 00:45   #8
qσтhićqiяL
Geyik

okadarda kuralcı olmayalım olurmu sitade çoğu kişi böyle yapıor tamam t yerine d ş yerine j k yerinede q kullanmam

sadisttir insanlar kendilerine uyqun bir mazoşist ararlar sonrada kullanıp kullanıp atarlar
Alt 14 Temmuz 2009, 00:55   #9
gizz87
Administrator

gizz87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 282
Rep Derecesi : gizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the roughgizz87 is a jewel in the rough

Alıntı:
qσтhićqiяL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
okadarda kuralcı olmayalım olurmu sitade çoğu kişi böyle yapıor tamam t yerine d ş yerine j k yerinede q kullanmam
Ona kuralcılık buna kuralcılık..Yahu hayatımızın her yerinde içinde olmamız gereken durum bu..Nasıl kuralsız bişey yaparsınız? Okula gidersiniz, saat 7'de kalkmanız gerekir , kural budur..Bir eser oluşturmak istersiniz , materyalleri hazırlamanız gerekir , neden , çünkü kural budur..Anne olduğunuzda çocuğunuzun herşeyiyle ilgilenmek zorundasınızdır , kural budur..ve buna benzer bir çok şey hep bir kurala bağlıdır..

Ben size abartın demiyorum , yeri geliyor ben de "gideceğim , yapacağım" yerine "gidicem, yapıcam " diyorum ama biraz saygı be arkadaşım..Bi tarafınızdan lisan uyduruyorsunuz..

Bir öğretmen , bir abla , bir büyüğün olarak değil bir Türk vatandaşı olarak uyarıda bulunuyorum ben sana..

Hemen tırnaklarını gösterme , hemen "kuralcısınız , şöylesiniz , böylesiniz , sıkıyorsunuz" tavırlarına girme..

Bir ülkeyi işgal etmek için dilini ellerinden almak yeterli değil midir?Diline, vatanına sahip çıkmak bir insanlık görevidir..

Kendi savaşınızı açmalısınız, kendi düşüncelerinizin uğruna..
Düşünceleriniz yenilse bile, dürüstlüğünüz zafer çığlıkları atmalıdır bunun için..
gizz87 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 14 Temmuz 2009, 01:01   #10
qσтhićqiяL
Geyik

Alıntı:
gizz87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ona kuralcılık buna kuralcılık..Yahu hayatımızın her yerinde içinde olmamız gereken durum bu..Nasıl kuralsız bişey yaparsınız? Okula gidersiniz, saat 7'de kalkmanız gerekir , kural budur..Bir eser oluşturmak istersiniz , materyalleri hazırlamanız gerekir , neden , çünkü kural budur..Anne olduğunuzda çocuğunuzun herşeyiyle ilgilenmek zorundasınızdır , kural budur..ve buna benzer bir çok şey hep bir kurala bağlıdır..

Ben size abartın demiyorum , yeri geliyor ben de "gideceğim , yapacağım" yerine "gidicem, yapıcam " diyorum ama biraz saygı be arkadaşım..Bi tarafınızdan lisan uyduruyorsunuz..

Bir öğretmen , bir abla , bir büyüğün olarak değil bir Türk vatandaşı olarak uyarıda bulunuyorum ben sana..

Hemen tırnaklarını gösterme , hemen "kuralcısınız , şöylesiniz , böylesiniz , sıkıyorsunuz" tavırlarına girme..

Bir ülkeyi işgal etmek için dilini ellerinden almak yeterli değil midir?Diline, vatanına sahip çıkmak bir insanlık görevidir..
son dediğinde haklısın ve bi şey sorcam madem dile bu kadar önem veriliyor neden türkiyede illede ingilizce deniliyo diğer ülkelerde de var ama bu kadar değil ozaman türkiye glin ülkemizi elimizden alın diye bağırıyor haklı değilmiyim ?

Etiketler: ,

Bookmarks

Seçenekler
Stil