GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Genel > Atatürk sayfası

Atatürk sayfası Atatürk Sayfamız

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 24 Mayıs 2009, 14:44   #1
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about
Standart Biliyor muydunuz ???

Biliyor muydunuz ???

Biliyor muydunuz ???
Atatürk`ün dünyada `başöğretmen' sıfatlı tek lider olduğunu,

*Bir geometri kitabı yazdığını,

*Üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin (Türkçe) isim babasının bizzat Mustafa Kemal olduğunu,

*Norveççe`de `Atatürk gibi olmak` diye bir deyim olduğunu.

''Atatürk'' çiçeği'nin adını, çiçeği bulan Wanderbit Üniversitesi profesörlerinden doktor Kirk Landın`in koyduğunu ve bu çiçeğin tüm dünyada bu isimle üretilip satıldığını,

*Yunan başkomutanı Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baskı olmadan her Cumhuriyet bayramında Atina'daki Türk büyükelçiliğine giderek, Atatürk`ün resminin önüne geçtiğini ve saygı duruşunda bulunduğunu,

*Kurtuluş Savaşı'nda rütbe alan bir çok kadın askerlerimizin olduğu, dünya tarihine geçen tek bir üsteğmenimizin olduğunu, Üst teğmen Kara Fatma'nın 700 erkek, 43 kadından oluşan bir müfrezenin reisliğine bizzat Atatürk tarafından atanmış olduğunu,

*Bir röportajda Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor musunuz?' diye sorulduğunda 'Şartlarımızı koyarız, kabullerine bağlı. Biz müracaat etmeyiz üye olmak için, davet gelirse düşünürüz' dediğini ve bunun üzerine BM yasasının değiştirildiğini ve üyeliğe davet edilen ilk ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu,

*1938'de, General McArthur'un en zor, en problemli, en buhranlı döneminde, danışman, senatör ve bakanlarından oluşan yüz yirmiden fazla kişiye; 'Şu anda hiçbirinizi değil, büyük istidadı ile Mustafa Kemal'i görmek için neler vermezdim' dediğini,

*1938'de Ata`nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiirde; 'Allah bir ülkeye yardım etmek isterse onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir' denildiğini,

*1996'da Haiti Cumhurbaşkanının vasiyetinde, mezar taşına yazılmasını istediği metinde; 'Bütün ömrüm boyunca Türkiye'nin lideri Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamış ve uygulamış olmaktan dolayı mutlu öldüm' yazdığını,

*2000'de ABD Başkanı'nın milenyum mesajında; '' Milenyumun hiç şüphe yoktur ki tek devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'tür. Çünkü o yılın değil asrın lideri olabilmeyi başarmış tek liderdir' denildiğini,

*2005'de Amerika'nın en ünlü ekonomistlerinden birisi olan Mr. Johns`un önerisinin 'Türkiye ekonomiyle savaşta bir tek Atatürk'ü örnek alsın yeter' olduğunu,

*2006'da ise AB Uyum yasaları gereğince devlet dairelerinden Atatürk resimlerinin kaldırılmasının istendiğini,

BİLİYOR MUYDUNUZ!!! ...
Alt 24 Mayıs 2009, 15:40   #2
İnsanYavrusu
~Fairy Tale~
(Jelibon)

İnsanYavrusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 234
Rep Derecesi : İnsanYavrusu has a spectacular aura aboutİnsanYavrusu has a spectacular aura aboutİnsanYavrusu has a spectacular aura about

Gerçekten bir çoğunu bilmiyordum çok teşekkürler.. Nasıl bir insandır bu Atamız hiçbir zaman onu çok iyi tanıyorum diyemicem sanırım. Her geçen gün yepyeni özelliklerini öğreniyorum ve tabi ki gurur duyuyorum
İnsanYavrusu isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 24 Mayıs 2009, 18:09   #3
Jamjit
"Administrator"
Seek The Red

Jamjit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 515
Rep Derecesi : Jamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of light
Jamjit - MSN üzeri Mesaj gönder Jamjit isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Biliyordum desem emeğine saygısızlık etmemiş olurum umarım Nuri Baba.

Çünkü söz konusu kişi Atam ve izinden gitmek için hakkında mümkün olduğunca bilgiye ulaşmaya çalışıyorum.

Eline sağlık
Jamjit isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 29 Mayıs 2009, 16:06   #4
-NO MATH-
Geyik

-NO MATH- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 1
Rep Puanı: 0
Rep Derecesi : -NO MATH- is an unknown quantity at this point

*Bir röportajda Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor musunuz?' diye sorulduğunda 'Şartlarımızı koyarız, kabullerine bağlı. Biz müracaat etmeyiz üye olmak için, davet gelirse düşünürüz' dediğini ve bunun üzerine BM yasasının değiştirildiğini ve üyeliğe davet edilen ilk ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu,

Şimdiki iktidarda girmek icin bitarafını yırtıyor. Neden acaba ?

*1938'de Ata`nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiirde; 'Allah bir ülkeye yardım etmek isterse onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir' denildiğini,

Daha güzel anlatılabilir mi Atatürk' ün önemi ?
-NO MATH- isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 29 Mayıs 2009, 17:44   #5
Square
Acemi Geyik

Square - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 0
Rep Derecesi : Square is an unknown quantity at this point
Square - MSN üzeri Mesaj gönder

"ata"nın ne kadar büyük ve ölümsüz olduğunu birileri kafasına sokmalı ....teşekkürlerr
Alt 29 Mayıs 2009, 19:14   #6
miklagard
Geyik

miklagard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 11
Rep Puanı: 31
Rep Derecesi : miklagard is on a distinguished road
miklagard - MSN üzeri Mesaj gönder

bunlar tabiki her "TÜRK" gencinin bildiği şeyler..
nadir bilinen bi doktor diyoloğundan bahsetmek istedim Atamızın..
hasta yatağında.siroz en üst safhalarda..doktor yanaşıyor kulağına.
-Atam günde kaç tane sigara içersiniz?
ata cevap veriyor..: 8 paket
doktor.. : aman atam bunu bir pakete indirmelisiniz der..
ata: "ben zaten bir paket içiyordum.bunu şimdiden sonra doktor izniyle yapacağım" der, güler..
bunu bileniniz varmı?

miklagard isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 30 Mayıs 2009, 10:21   #7
therapzone
Ala Geyik

therapzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 3
Rep Derecesi : therapzone is an unknown quantity at this point

bir kısmını biliyorum ... bilmediklerimizi de ögrenmiş olduk
therapzone isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Etiketler: ,

Bookmarks

Seçenekler
Stil