GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Genel > Aşk

Aşk Aşk-meşk hepsi burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 25 Kasım 2011, 22:11   #1
Webmaster
Administrator

Webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 101

Ruh Hali
olgun10

Rep Puanı: 247
Rep Derecesi : Webmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura about
Webmaster - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart kalmak ve gitmek

kalmak ve gitmek

kalmak ve gitmek
Sizin hiç, varlığı yokluğunuz olan bir aşkınız oldu mu? Ve içinde "kal" saklayan bir "git" iniz? Benim oldu. Kaybettiğinize üzülürsünüz böyle bir aşkta; tıpkı kazandığınıza sevinemiyeceğiniz gibi... Ne yapsanız olmaz işte.. Ya sizin hayalleriniz sevdiğinize bir beden büyük gelir ya da sevdiğinizin aşkı size dar... sıkar... boğar vazgeçmezsiniz... Vazgeçmedikçe de boğulmaya devam edersiniz. Varlığı, sizi yok edecek gibi yaşatır, yokluğu ölür gibi... Her "Git" içinde bir "Kal" her "Kal" ın içinde bir "Git" saklıdır. Dedim ya işte... Ne yapsanız olmaz !
Donarak ölmek üzere olan iki kirpi gibisinizdir. Isınmak için ne kadar birbirinize yaklaşırsanız o kadar birbirinizi yaralarsınız. Uzaklaşsanız soğuktan ölüceksinizdir....
Alt 27 Kasım 2011, 00:25   #2
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about

Sevgili Nurettin ;

Siteye bir yenilik ve hareket getirmenin zamanı gelmedi mi ?

"Kalmak ve Gitmek" başlıklı yazına, şu dakikaya kadar bir yorum yapılmamış...

Böylesi içeriği derin ve duygu yoğunluğu taşıyan, üstelikte kendi çapında felsefi bir anlam taşıyan yazıya ilgi duyulamaması, belki de terbiye sınırlarını zorlayarak, kendini belli bir inanışın temsilcisi gibi görmekten başka, hiçbir bilimsel katkı sağlayamayanların giderek ağırlık kazanmasının da sonucu da olabilir...

Her neyse, sana akıl verecek kadar akıllı olmadığımdan, derdimi de anlatamamış olabilirim...

Ama sen nasıl olsa anlıyorsun değil mi ?
Alt 27 Kasım 2011, 01:34   #3
Webmaster
Administrator

Webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 101
Rep Puanı: 247
Rep Derecesi : Webmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura about
Webmaster - MSN üzeri Mesaj gönder

nuri baba ne yapalım teknoloji forumuna mı çevirelim siteyi
Alt 27 Kasım 2011, 01:56   #4
Jamjit
"Administrator"
Seek The Red

Jamjit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 515
Rep Derecesi : Jamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of light
Jamjit - MSN üzeri Mesaj gönder Jamjit isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Konu hakkında konuşacak olursam. Kalemi düzgün olan birisi "iki ucu boklu değnek" deyimini almış, allamış pullamış güzel halde sunmuş. Kirpi çok yaratıcı bir örnek, tebrik ettim yazanı.

Yoruma gelince;

Bu forumun kuruluş amacı, geyik, yani insanların uğrayıp birbirleriyle sohbet edip, konular paylaştığı, günlük yaşantılarında canları sıkkın olsun olmasın, her kesimden insanın gelip biraz rahatladığı yer.

Bugüne kadar kimseyi ne tuttuğu takım için, ne memleketi için, ne derisinin rengi için, ne ırkı için ayırmadık. Aksine renk getirdi foruma, değişik insanların birbirleriyle görüşlerini paylaşması, hoş bir şey bence.

Ve, din dediğimiz olay da kişi ile Rab arasında bir mevzudur. Eğer kimseye zararı dokunmuyorsa ateist, deist, pastafaryan, müslüman, yahudi, hristiyan, buda, şaman ne olup olmadığının önemi yoktur.

Ha bazı sözde müslümanlar ufacık kızlara tecavüz edebilir, yetimin yoksulun hakkını yiyebilir. Bunu tüm bir camiaya yüklemek akılsızlıktır. Yapanın kendi ahlaki yoksunluğudur onlar.

Boşol boşol boşol, denildiğinde kadın ortada kalmasın diye medeni kanun var, insanlar devletin gözü önünde evleniyor. Aynı şekilde boşanıyorlar.

Kadına 1 pay miras, erkeğe 2 pay diye geçebilir eski zamanlarda. Şu anda tüm detaylarıyla yazılı çizili kanunlar, hükümler vesaireler var.

Herkesin değer yargısı vardır, kimsinin gözü önünde karısı kızı önemlidir, kimisinin dini. Ben Hristiyanım, isterseniz alay edebilirsiniz dalga geçebilirsiniz, benim dinim böyle diyor, "siz insanlara beni anlatın ama sadece anlatın, gelmek isterlerse gelsinler, istemezlerse gelmesinler, sizi ve beni küçümserlerse de bana bırakın, adil şekilde yargılanacaklar"

Zamanında ayağımı kıran çocukla, boynumu zedeleyen başka bir çocukla halen görüşürüm. Bana ait olan bir şeyi aldınız, başına bir iş geldi, canınız sağolsun. Ama kulübesinde uyuyan köpeğime bir taş gelsin. Onun "iyk" sesini duyayım, o zaman tanıyamazsınız beni.

Yani herkesin öncelikleri, umursadıkları şeyler farklı, birbirlerinizinkine sarkmayın, yoksa ben sizi sarkıtırım.

Saygılarımla.
Jamjit isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 27 Kasım 2011, 17:01   #5
derdo
"Dertli Geyik"

derdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 1
Rep Puanı: 262
Rep Derecesi : derdo is a jewel in the roughderdo is a jewel in the roughderdo is a jewel in the rough

Sanırım bunu yazan çok derin ve karışmış duygulara sahip yoksa bu kadar derinden yazılamaz bu kadar güzel anlatılamazdı,Son cümlesini 4 defa üst üste okudum,ölüm ve kalım sevdiği için insan hangisi seçebilirki,herhalde en büyük kararsızlık burda olur....

Emeğine sağlık webim çok güzel bir yazıydı....
Alt 28 Kasım 2011, 00:52   #6
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about

"Aşk" ile ilgili bir bölümde, sevgili Cem'e, farklı yanıt verme gereği duyacağımı hiç düşünmezdim...

Sözü uzatmayalım...DİNCİ - DİNDAR ayrımını nasıl özenle yaptığımı Cem çok iyi bilir...Bunu bildiği halde, bilmezlikten gelmesi gerçekten şaşırtıcıdır...

Yaptığım yorumları ve yazılarımı en az üç kez okuduğumu ve sözcükleri yerinde kullanmak için çaba sarfettiğimi de yine iyi bilir...

Örneğin ; Deniz Feneri hırsızlığından ve soygunundan söz ederken, bunları yapanların müslümanlık maskesi takmış soytarı olduklarını ve ilginç olanın ise bunlara hala daha "Müslüman" diyerek destek verenlerin mevcut olduğunu ve bu yüzden İslam ülkelerinin ilerleme kaydedemediklerini vurguladığım da...

"Yaşı ilerlemiş dinsizler dinimize ve inançlarımıza saldırıyor" diyerek beyinsizliğin en somut örneklerini verirlerken...

Sevgili Cem'in "Yahu kardeşim, müslüman demek, hırsız mı demektir..Siz o ihtiyara teşekkür etmelisiniz...Müslümanlarla hırsızları karıştırmadığı ve özellikle ayırdığı ve sizin gibi dindarlarla, bunlar gibi hırsız dincileri ayırdığı için" demesi gerekirken...

Bana dönerek "İnsanların inançlarına karışmayalım" diyor...

Haksızlık yaparken bile adaletli olunması gerekmiyor mu ? Ağzından çıkanı kulağı duymayanlar ve bir hadis etrafında raksedenlerle, ODA TV gibi ciddi bir sitede bile 400 yorumu yayınlanmış, bir siyasi haber sitesinde kadrolu köşe yazarlığı yapan ve çeşitli ciddi sitelerde yorumlarına saygı duyulmuş bir abinize ve dostunuza, mahallenin yaramaz çocuğunun suratına tokat atar gibi davranmak, sizin gibi değerli ve entelektüel kişileri hiç üzmüyor mu ?

Sevgili Cem ; sizin bana gereksinmeniz var mı ? Elbette yok...

Benim size var mı ? Elbette yok...

Ancak birlikteliğimizin çok nesnel koşulları var...Siz gençleri bilmem ama biz ihtiyarlarda ahde vefa duygusu biraz daha gelişmiştir...

Bizler, Rakıyı adamlarla içeriz ve içtiklerimizi de bir ömür unutmayız...

Umursanmasak ve şamar oğlanına döndürülsek bile...!!!

Sevgilerimle...

Bookmarks

Seçenekler
Stil