GeYiK MeRKeZi FoRuMu  
Geyik forumvideo mail
Geri git   GeYiK MeRKeZi FoRuMu > Genel > Aşk

Aşk Aşk-meşk hepsi burada

Yeni Konu aç  Cevapla
Seçenekler Stil
Okunmamış 28 Kasım 2008, 02:42   #1
synan
Ala Geyik

synan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 10
Rep Derecesi : synan is on a distinguished road
Standart Hayat kadar yalan , ölüm kadar gerçek

Hayat kadar yalan , ölüm kadar gerçek

Hayat kadar yalan , ölüm kadar gerçek

Bugün yine hatıralarımı gözlerime yükleyip “senin gözyaşların “ diye bulutların eteklerinden düşen yağmur tanelerini topladım küçük ellerimle. Yokluğunda üşüdüm. Sıcak sesini aradım kurak topraklara bereketi dağıtan rüzgarın koynunda. Varlığını sorguladım cümlelerin virgülsüz sokaklarında..Seni aradım gecenin iç cebinde.. Yüzünü, gülüşünü aradım hatıralarımın ağlayan suretinde..Bazen senin yüreğinde sevilmiş olmanın gururuyla kendimle onur duydum bazen de yalnızlığını soludum. Sonbahar yapraklarının sokaklarında gezindiği vakitlerde ben adının her bir harfini gözyaşlarımla yıkayıp gülüşlerimin sıcak avlusunda kuruladım. Ölmeden önce zzbere tanıdığım karanlıkların içinde benden yabancı kollarda baharın beyaz duvağını giyinmiş yüreğine emanet ettim yüreğimi. Sen mavi düş ülkelerinin bulutlarında gezinirken ben ayak uçlarına serpiştirilmiş acılarını sırtlanıp gülüşlerinde tazeledim yitirilmiş düşlerimi. Bedeller ödedim senin için. Kah yalnızlık sinmiş odamda cığlık cığlığa sevdanı sayıklattım dudaklarıma kah adının her harfini kanattım parmak uçlarımda. Benim ol be sevgili. İçimdeki sana olan ölümsüz sevgiyi “ varlığımda” yaşatamasam da sen uzaklarda acılarını bedenimle ödemek sensizlikte yapabileceğim tek şey ne yazık ki..Bir ömür mutlu olacağını bilsem, bedenimi kefenleyip varlığına serilsin bu yamalı kalbim.Çünkü ben sadece bir şafak vakti sis duvarlarından aşıp acılara yenilmiş dudaklarına sunulmuş bir damla can suyum…

Yokluğuna kanayan her gecede “ benden ömür uzaklıktaki yüreğinden ” kurak toprağa düşen cümlelerin ölüme mevzilenmiş namlusunda kanattım hasretini. Sen kirpiklerini gökyüzünün ince dallarında uyuturken, ayrılıklara yataklık eden bir eşkıya gibi kelimelerin namlusunda ağlattım içimdeki cocuğun gözbebeklerini . Sen benden uzaklarda susmaları oynarken ben sensizliği anlatan intihar mektuplarının harflerinde susturdum yokluğunun pas tutmuş çığlıklarını. Seni sevmenin bedeli ölümle onurlandırılmışsa sevgili; gülüşlerim kefenim, saçların darağacım olsun… Çünkü ben; ümitsizlik şarkılarının notalarına yaslanıp uzaklarda yarınlarım için vuslat cicekleri toplayan kadının dudaklarından söylenmiş son mutluluk cümlesiyim..

Unutma sevgili ; benden bir ömür uzaklığa gitsen de, ben hala ilk gün ki gibi seviyorum seni. Sesini duymasam da varlığına yaslanıp dualarıma ekliyorum ıslak gözyaşlarımı. Tozlanmış hatıralarımı gözlerimin önüne getirip getirip gözlerinle bana gülümsediğin hallerini anımsıyorum. Senin olmadıgın her gün her yağmurda hüzünler üşüşüyor bedenime. Ne zaman yağmurun bulutlarla dansına tanıklık etsem; kanla yıkanmış yaşlarım düşüyor kuru toprağın ince dudaklarına. Yaşıma,başıma aldırmadan delicesine ağlıyorum gözlerimde nem, yüreğimde sensizlik ile..Biliyorum ki; gözlerimden her akan yaş, bana haram gülüşlerine dua oluyordur. Kirpiklerimden akan her nem, senin yazgına senin acılarına kefaret ödüyordur umarım.. Ve geleceğini bilsem; umuda gebe sabahlara kurşun sıkardım. Ölmeden önce gözlerini göreceğimi bilsem; dağlarını sırtlanıp tuz basardım kanayan sancılarıma..Gittiğin mevsimlerden dönüp baharlarıma gülümsemeyecek misin ?

Yoksun yoksun ama hiçbir zaman pes etmedim. Yokluğunda kazılmış ayrılığın dipsiz çukurlarına düştüm. Canıma, yüreğime ilmeklediğim seni benden acımasızca söküp ipsiz uçurumlara sürgüler beni. Ezildim, itildim nemli duvarların sağır dudaklarında. Kanayıp durdum sensizliğin çatısız duraklarında. Ama pes etmedim. Yoksun diye, beni “ sensiz “ bıraktın diye senden vazgeçmedim. Yokluguna yargısız ve acımasız mahkemeler kurup sevgine ayrılık hükmünü giydirmedim. Gözlerimde kanayan bir hatıra olsan da ben senin sevgini hep nefesim bildim. Yüreğine dokunamadığım her gece taş dibekleri yumruklayıp sensiz denizleri yakıp yıktım. Sancıyla kavrulan bedenime yosun bağlamış taşları reva gördüm. Bayatlamış bir isyanı üzerine giyinip ayrılığa bayrak açan ruhumu kalbimin ölümsüz sevdasıyla savaşlar açtım.. Meydanlarda süngüsüz kalsam da sevdamı tek silahım bildim. Ayrılıklar zafer çığlıkları atsalar da, ben seni kazandım. Biliyorum bu dünyada bize vuslat yasak.. Bize kavuşmalar hep ırak. Ama aşk bu değil midir ki; Olmasada bir yudum gülüşüyle hala yürekte yaşatabilmek ?..Merak etme hüzün gözlüm; sen olmasan da ben sadece seni sevdim sevgili..Çünkü biz seninle aynı yürekle gülümseyip aynı gözle ağlayan iki imkansız yürektik benim için kavuşmaları ölüme ertelenmiş….

YOKTUN; ayrılığın meteliksiz sebepleri yamalı yüreğimde, kör hançeri göğsümde ışıldarken yoktun. Haklıydın gitmekte.. Ben gökyüzünden düşüp gülüşlerine yağan kar tanesiydim sen ise baharların en nazlı çiceği. Yüreğine her sarıldığımda sen üşüyecektin, bedeli ödenmemiş acılarını bedenimle sardığımda yine de sen ayazlara yenik düşecektin. Oysa ben sadece senin yüreğin için gökyüzünden serpilmiştim dudaklarına. Sadece senin gülüşlerin icin serilmiştim yapraklarına. Sevdana doğmuşken kar tanesi iken ben senin yapraklarında ölmeye gelmiştim. Aldığın nefes benim mutluluğum bilmişken her acın benim ölümüm olacaktı.. Ben senin yüreğinde yeniden doğmaya değil, senin yapraklarında ölüme kanatlanmaya gelmiştim.. Bilemedin seninle öleceğimi.. Bilemedin senin yüreğinde yavaş yavaş eriyeceğimi.. yoktun, yapraklarından düşüp toprağa sarıldım. Kanadı düşlerim, ezildi kelimelerim. Ben senin yüreğinde ölmeyi isterken, ben toprağın avuçlarında yavaş yavaş eridim. Ama hiçbir zaman yk yokluguna yenilmedim ben. Çünkü ben seni sensiz yaşatacak kadar cok seviyordum. Bir gülüşüne bedenimi ölümün ayak uçlarına serecek kadar cok seviyordum seni. Çünkü; sen benim nefesimdin. Cünkü biz seninle güneşe mevzilenmiş sabahların avuçlarında vuslata gülümseyecek iki sevda tohumuyduk dallarında hep mutluluk cicekleri açacak…

Şimdi benden uzaklarda olsan da gecenin karanlığında “ umuda gülümseyen “ o gözlerini düşlüyorum. Adını bilmediğim rüzgarlara seni anlatıyor, gökyüzümden gelip geçen turnalara seni soruyorum. Bensiz uzaklarda mutlu olduğunu duydukça bir cocuk gibi seviniyorum. Olmasanda de ben hala sendeyim sevgili. Gözlerini gördüğüm ilk günden beri ben hep aynı yerdeyim. Unutma sevgili; sana göre “ hiç yaşanmamış “ , bana göre “ hiç sonlanmamış “ sevda masalının iki kahramanıydık seninle..Mavi bulutların kirpiklerinde yıkanmış cümlelerin vuslat kokan satırlarıydık biz seninle.. Birbirimize severken ne savaşlar verdik seninle.. İmkansızlığı kelimelere ilmekleyip kavuşmalarımızı Ahirete erteledik. Aynı gökyüzünün altında gezinip aynı baharlara gülümsedik. Aramıza devasa yalnızlıklar örüldü, sevdamız emeklerken bize kör uçurumlarda tek başımıza yürüme reva görüldü. Aynı baharda yaşarken ayrı çöllerde düştük seninle..Aynı kirpiklerinden akan iki damla gözyaşı iken sen baharlara gelin oldun ben ise toprağın kanayan yaralarına bir dirhem tuz…

Gülüşlerimi yüreğine takıp tüm imkansızlığa inat bir gün kavuşabilseydik seninle ; yağmura aldırmadan saatlerce dans edecektim seninle gökyüzünün şahitliğinde. Sırılsıklam olmuş tenine taze gülüşlerimin sıcaklığını serip adaklar adayacaktım her nefesine.. Yağmur sonrası gökkuşağının güzelliğini çalıp baharın taze gelinciklerini örecektim naif yüreğine..Söyle ey yar; bulutları saçlarıma indirip bir bahar günü gelecek misin gülüşlerimin sıcaklığına ? Söyle ey yüreğimi acılarına adadığım sevgili; dönecek misin yüreğimin yalnızlığına ? Eşlik edecek misin yağmurla gözyaşlarımın dansına? Şahitlik edecek misin seni “ sensiz “ yaşatmama ? Kelimelerin susmalarına üzerine örtüp ben satırlarda gittiğin güne ağıtlar yakıyor olacağım. Sensiz yaşadığım her güne gitmiş olsan da yaşadığım aşkın mutluluklarını bulutlara yazıyorum olacağım. Ve sen yazılan bu satırlardan habersiz “ bensizliğe “ uyandığında ben sana nefes alıyor olacağım… Gitsen de benden, olmasanda benimle , sevmesende beni , ben hala seni seviyorum çünkü biz seninle hayat kadar yalan, ölüm kadar gerçektik..

Synan

ALINTIDIR.

Konu synan tarafından (29 Kasım 2008 Saat 01:55 ) değiştirilmiştir.
synan isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 28 Kasım 2008, 07:17   #2
betüşş
Gold Member

betüşş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 0
Rep Derecesi : betüşş is an unknown quantity at this point

okula gitmem lazımm snra okurum ama saoll
betüşş isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 28 Kasım 2008, 12:53   #3
RosEn
Mus Geyiği

RosEn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 45
Rep Derecesi : RosEn is on a distinguished road

uzun bir yazı ama gerçekten çok güzel adımı ne de güzel anlatmışsın teşekkürler...
senin her gidişinde sürgün oluyorum ben
en kötüsü aslında gitmeden sürgün olmak
içimi acıtıyor böyle öksüz yaşamak
HANİ GİTMESEK DİYORUM...

RosEn isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 28 Kasım 2008, 13:21   #4
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about

Sevgili dost ; bu yazı tamamen sana aitse eğer, saygıyla önünde eğiliyorum..Alıntıysa, yazara saygılarımı sunuyor ve senin emeğine sağlık diyorum...

Yazının tümünü değerlendirmeye çalışmak, bizlerin boyunu aşar...Zira, daha ilk paragrafında ki her bir cümlesi için ayrı ayrı sayfalarca yazı yazılabilir...

Mükemmel, olağanüstü bir yazı...Çok etkilendim...Eline yüreğine sağlık...

Sevgilerimle...
Okunmamış 29 Kasım 2008, 01:09   #5
synan
Ala Geyik

teşk ederim
Okunmamış 29 Kasım 2008, 01:14   #6
Webmaster
Administrator

Webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 102
Rep Puanı: 247
Rep Derecesi : Webmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura about
Webmaster - MSN üzeri Mesaj gönder

Konu Sana ait Degil!
Alıntı....
Okunmamış 29 Kasım 2008, 01:15   #7
paranoyak.kuqla
Mus Geyiği

paranoyak.kuqla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 36
Rep Derecesi : paranoyak.kuqla is on a distinguished road
paranoyak.kuqla - MSN üzeri Mesaj gönder

evet alıntıı xD

Karalama Defterim
paranoyak.kuqla isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 29 Kasım 2008, 01:46   #8
synan
Ala Geyik

Alıntı:
Webmaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Konu Sana ait Degil!
Alıntı....

bnım yazmısmıyım ?

Alıntı:
NURİ BABA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Alıntıysa, yazara saygılarımı sunuyor ve senin emeğine sağlık diyorum...
Bu msja cvp teşk. ederim oldu ..
yüzüme carpmanıza gerek yok ...
ama istersem böle bişi yazabilcegimide bilen vardır burda

ayrı olarak bi ikincisi ..
bn bu yazıyı benı anlattıgı .
bnım aşkımı anlattıgı..
bnım butun duygularımı içerdigi için benım yazdıgım bişi degil.. Benim parçam olarak görüyorum.
bu alıntı degil..

Konu synan tarafından (29 Kasım 2008 Saat 01:51 ) değiştirilmiştir.
synan isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 29 Kasım 2008, 01:53   #9
Jamjit
"Administrator"
Seek The Red

Jamjit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 515
Rep Derecesi : Jamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of lightJamjit is a glorious beacon of light
Jamjit - MSN üzeri Mesaj gönder Jamjit isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

benimdir yazmamışsın da adının da altına ufak bir alıntıdır yazısı koyman gerekiyordu ya da alttaki synan yazısını yazmaman

neyse bi dahakine daha dikkatli olursan sevinirim
Jamjit isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 29 Kasım 2008, 14:14   #10
Webmaster
Administrator

Webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 102
Rep Puanı: 247
Rep Derecesi : Webmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura aboutWebmaster has a spectacular aura about
Webmaster - MSN üzeri Mesaj gönder

Sana açık ve net olarak soruluyor. Sende benim diyerek teşekkurler. diyorsun.

Buradaki hiç bir kişiyi salak yerine koymaya çalışma....

Nuri baba bana ait degil alıntı dersen tamam deriz. ama gidipte başkalarının eserlerini kendininmiş gibi gösterme.

Burada kim biliyormuş senin buna benzer yazı yazabilecegini?

Hem selam mesajındada yanlış söylemişsin iillakin konuşturuyorsun.

Banladık seni sen gelip msn de aç adminim aç adminim diyip durmuştun.

Selam mesajına ise kendim gittim diyorsun...

Burada kalmayı düşünüyorsan yalan yazmıyacaksın.

Nuri baba bu yazıyı gördügünde ne anladıgını yazsın senin cevabından...
Etiketler: , , , ,

Bookmarks

Seçenekler
Stil