Tekil Mesaj gösterimi
Alt 1 Ağustos 2010, 17:28   #19
NURİ BABA
"Baba Geyik"

NURİ BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blog Yazıları: 2
Rep Puanı: 155
Rep Derecesi : NURİ BABA has a spectacular aura aboutNURİ BABA has a spectacular aura about

Alıntı:
Kurtal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence Nuri Abi açıklaması; İslam konusunda aklımızın alamayacağı şeyler vardır. Biz bunları sorgularken çok aşırıya kaçıyoruz. Hâşâ nerdeyse Allah'a bu nasıl bi din bile diyecez artık. Demek istediğim yorum yaparken biraz daha dikkatli olalım. Tabii bu benim kendi düşüncem.

Saygılarımla...

Sevgili Ramazan ;

Eğer sana yalvarsaydım, böyle bir yorum yap diye ayaklarına kapansaydım, yapmazdın ama şimdi yorumunu okuyunca çok sevindim ...

Öncelikle belirteyim....İslam konusunda aklımızın almayacağı hiç bir şey yok..Zira Kur'an da ne diyor...Biz Kur'anı çöldeki bedevi anlayabilsin diye indirdik deniyor değil mi ? Öyleyse, bizler cahil bedeviden daha ileride olduğumuza göre, demek ki bizim anlayamayacağımız hiç bir şey olamaz...

Farkındaysan eğer, sürekli biat kültüründen söz eder ve bu kültürle yetişenlerin sorgulaması, küçüklükten bu yana yasak edildiğinden, din ne diyorsa, koşulsuz uymaları istenirdi derdim...

Şimdi sen, buna en somut örneği kendi üzerinden vermiş oldun..Teşekkür ederim..

Yazdığın ayetin açıklamasını kendime göre yaptım..Sen ise, açıklamamı çürütmek yerine, "Dinde fazla ileri gidiyoruz" diyerek beni susturmaya ve sorgulayan insanların, bir anlamda günaha gireceğini vurgulamaya çalıştın..

Oysa, ayeti bir kez daha ve özümseyerek okursan, benim çıkardığım anlamı çıkarmayabilirsin ama nasıl bir anlam çıkardığını da yazmalısın...Oysa sen, ileri gittiğimizi düşünerek, derhal geri çekiliyor ve ortalığı din bezirganlarına bırakıyorsun...

Ben dinlerin Allah tarafından bilinip bilinmemesini tartışmadım...Sadece tüm dinlerin, Allah tarafından gelmediğini, ve Kainatı yaratanın, Evrende sadece bir Mavi Nokta olan dünya ile bu kadar içli dışlı olmadığını söyledim...

Yani, insanlar, kendi düşüncelerini, sanki Allah'ın düşünceleriymiş gibi diğer insanlara lanse ederek, kendi görüşlerinin kabul görmesini sağladılar diye düşünüyorum...

Sen nasıl düşünüyorsan düşün, sadece saygı duyarım...

Sevgilerimle...